Olimpia pierde la Baia Mare

Olimpia Satu Mare a disputat ieri un nou meci amical, în această pauză competiţională, la Baia Mare, cu echipa din eşalonul al treilea, FC Municipal din localitate. Dacă în prima întâlnire dintre cele două scorul a fost egal, 1-1, de această dată sătmărenii au pierdut cu 2-1. Este a treia înfrângere în cinci zile pentru echipa pregătită de Tiberiu Csik. Băimărenii au deschis scorul în minutul 25 prin Ardelean, iar Olimpia a egalat în minutul 38 prin Bujor, care a transformat o lovitură de la 11 metri, după un fault în suprafaţa de pedeapsă a echipei din Baia Mare asupra lui Zsiga. În repriza a doua s-au operat mai multe modificări în ambele tabere, iar FCM-ul a marcat golul victoriei în minutul 65 prin Iaţu. Din păcate în minutul 25 al întâlnirii Ene s-a accidentat şi a fost înlocuit cu Sabău. Să nu uităm că un alt fundaş, Florin Mureşan, este accidentat, revenit la antrenamente abia de luni. În poarta echipei sătmărene s-a aflat un tânăr care a venit în aceste zile la Satu Mare, este vorba de Szekely. Pentru Olimpia urmează un alt meci de verificare, sâmbătă, de la ora 18.00, la Dorolţ, cu echipa maghiară Cigand.
    Olimpia: Szekely – Muntean, Ene, Micaş, Iuhas, Gavrilescu, Villand, Schwartcopf, Zsiga, Feier, Bujor. Au mai intrat pe parcurs Sabău, Moş, Hanus, Molnar, Roghină, Kinczel, Prodan şi Dragoş.