More



    Steaua – Ceahlăul şi Poli Timişoara – Dinamo, în prima etapă a Ligii I

    Prima etapă a Ligii I de fotbal, sezonul 2013-2014, programează în data de 20 iulie meciurile Steaua – Ceahlăul Piatra Neamţ, ACS Poli Timişoara – Dinamo Bucureşti sau FC Botoşani – CFR Cluj, conform ţintarului stabilit luni la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal.
    A 18-a echipă a Ligii I se va decide pe 13 iulie, dintre Rapid şi Concordia, în urma ‘’barajului de menţinere’’ pe care îl vor disputa cele două formaţii la Ploieşti.  Derby-ul Dinamo – Steaua se va juca în etapa a 4-a, după care campioana en titre va juca un alt derby în runda următoare, acasă cu CFR Cluj. Viitorul Constanţa îşi va disputa meciurile de pe teren propriu la Chiajna.

    Programul turului

    etapa 1
    ASC Corona Braşov – Oţelul Galaţi
    Universitatea Cluj-Napoca – Petrolul Ploieşti
    Pandurii Tg. Jiu – FC Braşov
    Săgeata Năvodari – Gaz Metan Mediaş
    ACS Poli Timişoara – Dinamo Bucureşti
    FC Botoşani – CFR Cluj
    FC Vaslui – Rapid Bucureşti/Concordia Chiajna
    Viitorul Constanţa – Astra Giurgiu
    Steaua Bucureşti – Ceahlăul Piatra Neamţ

    etapa 2
    Oţelul – U Cluj
    Petrolul – Pandurii
    FC Braşov – Săgeata
    Gaz Metan – FC Botoşani
    Dinamo – FC Vaslui
    CFR – Poli
    Rapid/Concordia – Viitorul
    Astra – Steaua
    Ceahlăul – Corona

    etapa 3
    Corona – Astra
    U Cluj – Ceahlăul
    Pandurii – Oţelul
    Poli – Gaz Metan
    Botoşani – Săgeata
    FC Vaslui – CFR
    Viitorul – Dinamo
    Steaua – Rapid/Concordia
    Petrolul – FC Braşov

    etapa 4
    Săgeata – Poli
    Oţelul – Petrolul
    FC Braşov – FC Botoşani
    Gaz Metan – FC Vaslui
    Dinamo – Steaua
    CFR – Viitorul
    Rapid/Concordia – Corona
    Astra – U Cluj
    Ceahlăul – Pandurii

    etapa 5
    Corona – Dinamo
    U Cluj – Rapid/Concordia
    Pandurii – Astra
    Poli – FC Botoşani
    FC Vaslui – Săgeata
    Viitorul – Gaz Metan
    Steaua – CFR
    Oţelul – FC Braşov
    Petrolul – Ceahlăul

    etapa 6
    Săgeata – Viitorul
    FC Botoşani – FC Vaslui
    FC Braşov – Poli
    Gaz Metan – Steaua
    Dinamo – U Cluj
    CFR – Corona
    Rapid/Concordia – Pandurii
    Astra – Petrolul
    Ceahlăul – Oţelul

    etapa 7
    Corona – Gaz Metan
    U Cluj – CFR
    Pandurii – Dinamo
    FC Vaslui – Poli
    Viitorul – FC Botoşani
    Steaua – Săgeata
    Oţelul – Astra
    Petrolul – Rapid/Concordia
    Ceahlăul – FC Braşov

    etapa 8
    Săgeata – Corona
    Poli – Viitorul
    FC Botoşani – Steaua
    FC Braşov – FC Vaslui
    Gaz Metan – U Cluj
    Dinamo – Petrolul
    CFR – Pandurii
    Rapid/Concordia – Oţelul
    Astra – Ceahlăul

    etapa 9
    Corona – FC Botoşani
    U Cluj – Săgeata
    Pandurii – Gaz Metan
    Viitorul – Vaslui
    Steaua – Poli
    Oţelul – Dinamo
    Petrolul – CFR
    Astra – FC Braşov
    Ceahlăul – Rapid/Concordia

    etapa 10
    Săgeata – Pandurii
    Poli – Corona
    FC Botoşani – U Cluj
    FC Vaslui – Steaua
    FC Braşov – Viitorul
    Gaz Metan – Petrolul
    Dinamo – Ceahlăul
    CFR – Oţelul
    Rapid/Concordia – Astra

    etapa 11
    Corona – FC Vaslui
    U Cluj – Poli
    Pandurii – FC Botoşani
    Steaua – Viitorul
    Oţelul – Gaz Metan
    Petrolul – Săgeata
    Rapid/Concordia – FC Braşov
    Astra – Dinamo
    Ceahlăul – CFR

    etapa 12
    Săgeata – Oţelul
    Poli – Pandurii
    FC Botoşani – Petrolul
    FC Vaslui – U Cluj
    Viitorul – Corona
    FC Braşov – Ceahlăul
    Dinamo – Rapid/Concordia
    CFR – Astra

    etapa 13
    Corona – Steaua
    U Cluj – Viitorul
    Pandurii – FC Vaslui
    Oţelul – FC Botoşani
    Petrolul – Poli
    Dinamo – FC Braşov
    Rapid/Concordia – CFR
    Astra – Gaz Metan
    Ceahlăul – Săgeata

    etapa 14
    Corona – FC Braşov
    Săgeata – Astra
    Poli – Oţelul
    FC Botoşani – Ceahlăul
    FC Vaslui – Petrolul
    Viitorul – Pandurii
    Steaua – U Cluj
    Gaz Metan – Rapid/Concordia
    CFR – Dinamo

    etapa 15
    U Cluj – Corona
    Pandurii – Steaua
    Oţelul – FC Vaslui
    Petrolul – Viitorul
    FC Braşov – CFR Cluj
    Dinamo – Gaz Metan
    Rapid/Concordia – Săgeata
    Astra – FC Botoşani
    Ceahlăul – Poli

    etapa 16
    Corona – Pandurii
    U Cluj – FC Braşov
    Săgeata – Dinamo
    ACS Poli – Astra
    FC Botoşani – Rapid/Concordia
    FC Vaslui – Ceahlăul
    Viitorul – Oţelul
    Steaua – Petrolul
    Gaz Metan – CFR

    etapa 17
    Pandurii – U Cluj
    Oţelul – Steaua
    Petrolul – Corona
    FC Braşov – Gaz Metan
    Dinamo – FC Botoşani
    CFR – Săgeata
    Rapid/Concordia – Poli
    Astra – FC Vaslui
    Ceahlăul – Viitorul

    În sezonul de toamnă vor avea loc şi primele două etape din retur.

    ȘTIRI RECENT ADĂUGATE