Dinamo - Steaua 1-2

Steaua a învins pe Dinamo cu scorul de 2-1 pe Arena Naţională, în etapa a 4-a a Ligii I de fotbal. Campioana en titre s-a impus prin golurile marcate de Iasmin Latovlevici (5) şi Collins Fai (38, autogol), respectiv Dorin Rotariu (67). Steaua a ratat şi un penalty, prin Latovlevici, şutul său fiind apărat de Bălgrădean. Prima repriză a derby-ului a fost una de factură modestă, poate şi din cauza faptului că Steaua a reuşit să deschidă scorul în chiar minutul cinci al întâlnirii, prin Latovlevici, cu un voleu de senzaţie de la circa 25 de metri, sub transversala porţii lui Bălgrădean. Repriza secundă a fost complet diferită, cu faze de poartă de o parte şi de alta şi cu o echipă Dinamo mult mai activă. Thomas a tras la colţul scurt, dar Tătăruşanu a apărat. Nikolic a irosit două situaţii uriaşe de gol doar cu Bălgrădean. Mingea expediată de Stanciu a şters bara, după o gafă a lui Bălgrădean, iar Tănase a trimis în transversală. După care ocaziile uriaşe ale Stelei s-au răzbunat, tânărul Dorin Rotariu, nepotul fostului stelist Iosif Rotariu, marcând pentru Dinamo.

Distribuie:
Primește ziarul gratuit pe email!

Abonează-te și citești ziarul Gazeta Nord-Vest zilnic, gratuit.

Abonează-te
UVVG
WA Banner
Senera Minerals
Cetina - Senera
Chiosc
Proiect Invest
Complex Philadelphia
NV Business Center
Banner Aprilie
Karcher
Download GIF
Muzeul SM
House of Charles
Daniels
Alibaba Food
BUD
KHS Design
Dersidan
NV Business
Jooble
locuri de munca olanda
AutoCub.ro - otto