More

    Meci nebun la Doba

    Partide frumoase, goluri multe și răsturnări spectaculoase de situație, aceasta a fost rețeta etapei a 2-a a Ligii a 4-a.
    La Doba , echipa gazdă a pierdut în prelungiri partida cu Victoria Apa , scor 3-4 după ce oaspeții au condus cu 1-0 și 3-2. Doba a egalat, 3-3 în 10 oameni în minutul 85, dar s-a văzut depășită în minutul 90+4 de trupa lui Zoli Ritli și Claudiu Cozma.
    Tot în seria A, Orașu Nou a făcut scor, 10-1 cu Păulești, în vreme ce Sportul Botiz cu Nagy Istvan antrenor a reușit să se impună clar pe terenul campioanei.
    Surprinde neprezentarea celor de la Turul Micula la Livada, în vreme ce partida Medieș-Dorolț a fost amînată.
    Miercuri avem etapă intermediară cu un meci interesant la Dorolț între Recolta lui Estinca și Apa lui Ritli.
    În seria B, Gloria Moftinu Mare a dat lovitura la Vetiș și s-a impus cu 3-2 iar nou-promovata Luceafărul Decebal, pregătită de căpitanul Olimpiei, Cosmin Iuhas, a cîștigat la limită, 1-0 la Sanislău și are punctaj maxim.
    Oarul a reușit scorul etapei, 11-0, în vreme ce șvabii din Cămin cîștigă cu 4-3 la Pișcolt și se instalează cu șase puncte în fruntea clasamentului.

    ȘTIRI RECENT ADĂUGATE