Locul întâi pentru jandarmii sătmăreni la „Cupa Toamnei“

În urmă cu câteva zile, echipa de fotbal a Regiunii 3 I.P.A. Satu Mare din cadrul Inspectoratului Judeţean de Jandarmi Satu Mare a participat la „Cupa Toamnei Orădene”, la fotbal desfăşurată în staţiunea Băile 1 Mai. La competiţie au participat 8 echipe din cadrul Asociaţiei Internaţionale a Poliţiştilor. Jandarmii sătmăreni au participat într-o formulă alcătuită din membrii Regiunii 3 IPA Satu Mare şi Asociaţia Sportivă Homorodul Satu Mare şi au reuşit să domine competiţia câştigând locul 1. Finala s-a disputat între Regiunea 3 IPA Satu Mare din cadrul Jandarmeriei Sătmărene şi Regiunea 5 IPA Bihor, sătmărenii învingând echipa organizatoare.Echipa de fotbal a jandarmilor sătmăreni a obţinut locul I la competiţia organizată, având 7 goluri marcate. Pentru echipa sătmăreană au evoluat: Tiţa Iulian, Dărăban Florin, Brad Lorand, Angi Sebastian, Opre Marius, Govor Octavian, Cheovari Adrian şi Rebegea Ciprian. Cu această ocazie s-au creat relaţii de colaborare şi prietenie între membrii IPA.

Distribuie:
Primește ziarul gratuit pe email!

Abonează-te și citești ziarul Gazeta Nord-Vest zilnic, gratuit.

Abonează-te
UVVG
WA Banner
Senera Minerals
Cetina - Senera
Chiosc
Proiect Invest
Complex Philadelphia
NV Business Center
Banner Aprilie
Karcher
Download GIF
Muzeul SM
House of Charles
Daniels
Alibaba Food
BUD
KHS Design
Dersidan
NV Business
Jooble
locuri de munca olanda
AutoCub.ro - otto