MULŢUMIM OLANDA!

MULŢUMIM OLANDA!

Reprezentativa României şi-a asigurat prezenţa la barajul de calificare pentru Cupa Mondială din 2014, după ce a încheiat pe locul doi în grupa D a preliminariilor din zona Europa. România a învins, marţi, Estonia, scor 2-0, iar Olanda a trecut de Turcia, scor 2-0. Olandezii merită felicitaţi pentru faptul că şi-au respectat blazonul şi s-au impus în Turcia. Jucătorii "portocalei mecanice" felicită echipa României pentru faptul că au obţinut biletele pentru baraj şi ne ţin pumnii pentru a merge împreună la Mondiale. "Ei bine, puteţi trimite florile în Olanda. Şi România şi Turcia sunt două echipe foarte bune. Cred că acum e un entuziasm în rândul jucătorilor, urez României tot binele şi sper să ajungă la Cupa Mondială", a spus Arjen Robben. "V-am ajutat. Şi pentru noi a fost un meci important, am vrut să obţinem cel mai bun rezultat", a declarat Jermain Lens. "Felicitări echipei României, aşa că suntem cu toţii fericiţi. Acum aveţi oportunitatea de a juca la baraj şi vă urez tot norocul din lume", a zis antrenorul secund al Olandei, Patrick Kluivert. "Cred că România este norocoasă, însă Turcia este o echipă foarte bună , ei s-au descurcat foarte bine în ultimele două, trei meciuri, dar nu a fost îndeajuns pentru ei", a spus Dirk Kuyt. "România are o echipă bună, are câţiva jucători buni, deci cred că toată lumea are o şansă la calificare", a zis Daley Blind.

Distribuie:
Primește ziarul gratuit pe email!

Abonează-te și citești ziarul Gazeta Nord-Vest zilnic, gratuit.

Abonează-te
UVVG
WA Banner
Senera Minerals
Cetina - Senera
Chiosc
Proiect Invest
Complex Philadelphia
NV Business Center
Banner Aprilie
Karcher
Download GIF
Muzeul SM
House of Charles
Daniels
Alibaba Food
BUD
KHS Design
Dersidan
NV Business
Jooble
locuri de munca olanda
AutoCub.ro - otto