More


    Programul Jocurilor Olimpice de iarnă de la Soci

    - Advertisement -

    2

    Programul competiţiilor din cadrul Jocurilor Olimpice de iarnă de la Soci, din perioada 7 – 20 februarie, în ore locale, două ore mai devreme la Bucureşti:

    Joi, 6 februarie

    10.00 – 16.40 – Snowboard – Slopestyle Masculin + Feminin – calificări

    18.00 – 18. 45 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat – calificări

    19.30-22.55 – Patinaj artistic – Proba pe echipe: program scurt masculin + program scurt perechi

    Vineri, 7 februarie

    20.00-23.00 – Ceremonia de deschidere

    Sâmbătă, 7 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice

    09.30-11.10 – Snowboard – Slopestyle masculin – calificări

    12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă – Tur preliminar: SUA – Finlanda

    12.45-13.55 – Snowboard – Slopestyle masculin – Finala

    14.00-15.05 – Schi fond – Skiathlon feminin – Finala

    15.30-18.25 – Patinaj viteză – 5000 metri masculin – Finala

    17.00-19.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Tur preliminar: Canada – Elveţia

    18.00-18.30 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat feminin – calificări

    18.30-20.20 – Biatlon – Sprint masculin (10 km) – Finala

    18.30-23.05 – Patinaj artistic – Probe pe echipe – program scurt dans + program scurt feminin + program liber perechi

    18.30-22.05 – Sanie – Individual masculin – Manăele 1 şi 2

    20.30-21.35 – Sărituri cu schiurile – Trambulină normală masculin

    22.00-23.35 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat feminin – Finala

    Duminică, 9 februarie – vor fi decernate şapte titluri olimpice

    10.30-11.40 – Snowboard – Slopestyle feminin – calificări

    11.00-13.10 – Schi alpin – coborâre masculin – Finala

    12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă feminin – tur preliminar: Suedia – Japonia

    13.15-14.25 – Snowboard : Slopestyle feminin – Finala

    14.00-15.05 – Schi fond – Skiathlon masculin – Finala

    15.30-17.35 – Patinaj viteză – 3.000 metri feminin – Finala

    17.00-19.30 – Hochei pe gheaţă feminin – tur preliminar: Rusia – Germania

    18.30-20.20 – Biatlon – Sprint feminin (7,5 km) – Finala

    18.30-22.25 – Sanie – Individual masculin – Manşele 3 şi 4 – Finala

    19.00-22.10 – Patinaj artistic – Proba pe echipe – program liber masculin, program liber feminin, program liber dans – Finala

    21.30-23.15 – Sărituri cu schiurile – Trambulină normală masculin – Finala

    Luni, 10 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice

    9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur: Rusia – Marea Britanie, Elveţia – Suedia, Danemarca – China, Germania – Canada

    11.00-12.30 – Schi alpin – Supercombinata feminin: coborâre

    13.45-16.35 – Short-track : 1500 masculin Finala, 500 metri feminin, calificări, ştafeta de 3.00 metri feminin calificări

    14.00-16.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Tur preliminar: SUA – Elveţia

    14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: China – Canada, Elveţia – SUA, Suedia – Marea Britanie, Rusia – Danemarca

    15.00-16.10 – Schi alpin – Supercombinata feminin: slalom – Finala

    17.00-20.25 – Patinaj viteză – 500 metri masculin – Finala

    18.00-19.20 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat masculin – calificări

    18.45-21.40 – Sanie – Individual feminin – Manşele 1 şi 2

    19.00-20.20 – Biatlon – Urmărire masculin (12,5 km) – Finala

    19.00-21.30 – Hochei pe gheaţă feminin – tur preliminar: Finlanda – Canada

    19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur: SUA – Norvegia, Danemarca – Rusia, Canada – Elveţia, Suedia – Marea Britanie

    22.00-23.35 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat masculin – Finala

    Marţi, 11 februarie – vor fi decernate opt titluri olimpice

    9.00-12.00 – Curling D – feminin – primul tur: Elveţia – Danemarca, Suedia – Canada, Rusia – SUA, Coreea de Sud – Japonia

    10.00-11.25 – Freestyle – Slopestyle feminin – calificări

    13.00-14.05 – Freestyle – Slopestyle feminin – Finalah

    14.00-14.50 – Schi fond – Sprint (liber) masculin + feminin – calificări

    14.00-16.30 – Hochei pe gheaţă feminin – tur preliminar: Germania – Suedia

    14.00-17.00 – Curling, masculin, primul tur: Canada – Suedia, SUA – China, Marea Britanie – Germania, Norvegia – Rusia

    14.00-17.05 – Snowboard – Half-pipe masculin – calificări

    16.00-17.50 – Schi fond – Sprint (liber) masculin+feminin – Finala masculin + feminin

    16.45-20.00 – Patinaj viteză – 500 metri feminin – Finala

    18.30-21.45 – Sanie – Individual feminin – Finala

    19.00-20.00 – Snowboard – Half-pipe masculin – turul doi

    19.00-20.20 – Biatlon – Urmărire feminin (10 km) – Finala

    19.00-22.25 – Patinaj artistic – perechi – programul scurt

    19.00-21.30 – Hochei pe gheaţă feminin – tur preliminar: Rusia – Japonica

    19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur: Marea Britanie – SUA, Coreea de Sud- Elveţia, Danemarca – Japonia, China – Rusia

    21.30-22.35 – Snowboard – Half-pipe masculin – Finala

    21.30-23.05 – Sărituri cu schiurile feminin – trambulină normală – Finala

    Miercuri, 12 februarie – vor fi decernate şase titluri olimpice

    9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur: Danemarca – SUA, Norvegia – Germania, China – Elveţia

    11.00-13.10 – Schi alpin – Coborâre feminin – Finala

    12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă feminin – tur preliminar: Elveţia – Finlanda

    13.30-14.20 – Combinata nordică- Trambulină normală: sărituri

    14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: Japonia – Rusia, SUA – China, Coreea de Sud – Suedia, Canada – Marea Britanie

    14.00-17.05 – Snowboard – Half-pipe feminin – calificări feminin

    16.30-17.15 – Combinată nordică – Trambulină normală: 10 km – Finala

    16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă feminin – tur preliminar: Canada – SUA

    18.00-19.40 – Patinaj viteză – 1000 m masculin – Finala

    18.15-20.35 – Sanie – Dublu – Finala

    19.00-20.00 – Snowboard – Half-pipe feminin – turul doi

    19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur – Germania -China, Elveţia – Marea Britanie, Rusia – Canada, Danemarca – Suedia

    19.45-23.00 – Patinaj artistic – Perechi – Finala

    21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Cehia – Suedia

    21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – tur preliminar: Letonia – Elveţia

    21.30-22.35 – Snowboard – Half-pipe feminin – Finala

    Joi, 13 februarie – voi fi acordate şase titluri olimpice

    9.00-12.00 – Curling feminin – primul tur – Canada – Danemarca, China – Marea Britnie, Elveţia – Suedia

    10.15-12.00 – Freestyle – Slopestyle masculin – Calificări

    11.30-13.20 – Skeleton feminin – Manşele 1 şi 2

    12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă masculin – tur preliminar: Finlanda – Austria

    12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă feminin – tur preliminar: Japonia – Germania

    13.30-14.40 – Freestyle – Slopestyle masculin – Finala

    14.00-16.30 – Short-track – 500 metri feminin – Finala – 1000 metri masculin calificări, ştafeta 5000 metri calificări

    14.00-15.40 – Schi fond – 10 km clasic feminin – Finala

    14.00-17.00 – Curling masculin – primul tur: Elveţia – Rusia, Canada – Danemarca, Norvegia – Suedia, Marea Britanie – SUA

    16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă masculin – tur preliminar: Rusia – Slovenia

    16.30.-19.00 – Hochei pe gheaţă masculin – tur preliminar: Slovacia – SUA

    18.00-20.20 – Biatlon – 20 km individual masculin – Finala

    18.00-19.40 – Patinaj viteză – 1000 metri feminin – Finala

    19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur: Suedia – Danemarca, Rusia – Coreea de Sud, Elveţia – Canada, Japonia – SUA

    19.00-23.30 – Patinaj artistic – Masculin – Programul scurt

    20.15-21.30 – Sanie – Ştafetă – Finala

    21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin- Tur preliminar: Canada – Norvegia

    21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Tur preliminar: Suedia – Rusia

    Vineri, 14 februarie – vor fi decernate şase titluri olimpice

    9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur – Suedia – China, SUA – Germania, Canada – Norvegia

    11.00-12.30 – Schi alpin – Supercombinata masculin: coborâre

    12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Cehia – Letonia

    14.00-15.55 – Schi fond – 15 km clasic masculin – Finala

    14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: Coreea de Sud – China, Marea Britanie – Japonia, SUA – Danemarca, Rusia – Elveţia

    15.30-16.40 – Schi alpin – Supercombinata masculin: slalom – Finala

    16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Suedia – Elveţia

    16.30-21.40 – Skeleton – Manşele 1 şi 2 masculin – Manşele 3 şi 4 femin – Finala

    17.45-19.00 – Freestyle – Sărituri feminin – Calificări

    18.00-20.20 – Biatlon – 15 km individual feminin – Finala

    19.00-23.25 – Patinaj artistic – masculin – programul liber – Finala

    19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur – Marea Britanie – Danemarca, Rusia – SUA, China – Norvegia, Elveţia – Germania

    21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Canada – Austria

    21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Norvegia – Finlanda

    21.30-22.35 – Freestyle – Sărituri feminin – Finala

    21.30-22.35 – Sărituri cu schiurile – Marea trambulină individual masculin – calificări

    Sâmbătă, 15 februarie – vor fi decernate şapte titluri olimpice

    9.00-12.00 – Curling feminin – primul tur – Canada – Japonia, China – Suedia, Marea Britanie – Coreea de Sud

    11.00-13.10 – Schi alpin – Super-G feminin – Finala

    12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Slovacia – Slovenia

    12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Sferturi de finală

    14.00-16.55 – Short-track – 1500 m feminin Finala, 1000 m masculin Finala

    14.00-15.30 – Schi fond – Ştafeta 4×5 km feminin – Finala

    14.00-17.00 – Curling masculin – primul tur: Suedia – Germania, Danemarca – Elveţia, Canada – Marea Britanie, Rusia – China

    16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: SUA – Rusia

    16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă feminin – Sferturi de finală

    17.30-19.25 – Patinaj viteză – 1000 metri masculin – Finala

    18.45-21.05 – Skeleton masculin – Manşele 3 şi 4 – Finala

    19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur – SUA-Suedia, Canada- Rusia, Marea Britanie – Elveţia, Danemarca – China

    21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Elveţia – Cehia

    21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Suedia – Letonia

    21.30-23.15 – Sărituri cu schiurile – Marea Trambulină individual masculin – Finala

    Duminică, 6 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice

    9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur – SUA- Canada, Marea Britanie – Norvegia, Suedia – Rusia

    11.00-13.10 – Schi alpin – Super-G masculin – Finala

    11.00-12.10 – Snowboard – Snowboardcross feminin – Calificări

    12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Austria – Norvegia

    12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Meci de clasament 5-8

    13.15-14.05 – Snowboard – Snowboardcross feminin – Finala

    14.00-16.30 – Schi fond – Ştafeta 4×10 km masculin – Finala

    14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: Danemarca – Coreea de Sud, Japonia – Elveţia, Suedia – Rusia, SUA – Canada

    16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Rusia – Slovacia

    16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Slovenia – SUA

    18.00-19.50 – Patinaj viteză – 1500 metri feminin – Finala

    19.00-20.20 – Biatlon – Mass-start 15 km masculin – Finala

    19.00-22.45 – Patinaj artistic – Dans – Programul scurt

    19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur – Norvegia – Elveţia, China – Canada, Germania – Danemarca, SUA – Suedia

    20.15-22.55 – Bob dublu masculin – Manşele 1 şi 2

    21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Finlanda – Canada

    21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Meci de clasament 5-8

    Luni, 17 februarie – vor fi decernate şase titluri olimpice

    9.00-12.00 – Curling feminin – primul tur – Rusia – Marea Britanie, Coreea de Sud – SUA, Japonia – China

    11.00-12.30 – Snowboard – Snowboardcross masculin – Calificări

    13.30-14.30 – Snowboard – Snowboardcross masculin – Finala

    14.00-17.00 – Curling masculin – primul tur: China – Marea Britanie, Germania – Rusia, Elveţia – SUA, Norvegia – Danemarca

    16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă feminin – Seminale

    17.45-19.00 – Freestyle – Sărituri masculin – Calificări

    18.30-21.00 – Bob dublu masculin – Manşele 3 şi 4 – Finala

    19.00-20.20 – Biatlon – Mass-start feminin 12,5 km – Finala

    19.00-22.35 – Patinaj artistic – Dans – Programul liber – Finala

    19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur – China – Elveţia, Danemarca – Marea Britanie, Canada – Coreea de Sud, Suedia – Japonia

    21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Semfinala

    21.15-23.10 – Sărituri cu schiurile – Marea Trambulină pe echipe masculin – Finala

    21.30-22.35 – Freestyle – Sărituri masculin – Finala

    Marţi, 18 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice

    9.00-12.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje

    11.00-13.00 – Schi alpin – Slalom uriaş feminin- prima manşă

    12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Baraj pentru sferturile de finală

    12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Meci de clasament 7-8

    13.30-14.20 – Combinata nordică – Marea Trambulină individual: Sărituri

    13.30-15.30 – Short-track – 1000 metri feminin calificări, 500 metri masculin, calificări, Ştafeta 3.000 metri feminin, Finala

    14.00-17.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje

    14.30-16.10 – Schi alpin – Slalom uriaş feminin – manşa secundă – Finala

    16.00-16.45 – Combinata nordică – Marea Trambulină individual (10 km) – Finala

    16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă masculin – Baraj pentru sferturile de finală

    16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă feminin – Meci de clasament 5-6

    17.00-20.00 – Patinaj viteză – 10.000 metri masculin – Finala

    17.45-19.25 – Freestyle – Half-pipe masculin – Calificări

    19.00-22.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje

    19.15-21.10 – Bob dublu feminin – Manşele 1 şi 2

    21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Baraj pentru sferturile de finală

    21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Baraj pentru sferturile de finală

    21.30-22.30 – Freestyle – Half-pipe masculin – Finala

    Miercuri, 19 februarie – vor fi decernate opt titluri olimpice

    9.15-11.00 – Snowboard – Slalom uriaş paralel masculin + feminin – Calificări

    11.00-13.00 – Schi alpin – Slalom uriaş – Prima manşă

    12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Sferturi de finală

    13.00-15.05 – Snowboard – Slalom uriaş paralel – Finala masculin+ Finala feminin

    13.15-15.00 – Schi fond – Sprint pe echipe clasic masculin + feminin – Calificări

    14.00-17.00 – Curling feminin – Semifinale

    14.30-16.10 – Schi alpin – Slalom uriaş masculin – manşa secundă – Finala

    15.45-17.00 – Schi fond – Sprint pe echipe clasic masculin +
    feminin – Finala

    16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă masculin – Sferturi de finală

    17.30-19.20 – Patinaj viteză – 5000 metri feminin – Finala

    18.30-20.30 – Biatlon – Ştafeta mixtă – Finala

    19.00-23.30 – Patinaj artistic – feminin – Programul scurt

    19.00-22.00 – Curling masculin – Semifinale

    20.15-22.20 – Bob dublu masculin – Manşele 3 şi 4 – Finala

    21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Sferturi de finală

    21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Sferturi de finală

    Joi, 20 februarie – vor fi decernate şase titluri olimpice

    11.45-12.25 – Freestyle – Skicross masculin – Calificări

    12.00-12.50 – Combinata nordică – Marea Trambulină pe echipe: Sărituri

    12.30-15.30 – Curling feminin – Meci pentru locul 3

    13.30-15.00 – Freestyle – Skicross masculin – Finala

    15.00-16.15 – Combinata nordică – Marea Trambulină pe echipe: 4×5 km – Finalaâ

    16.00-18.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Meci pentru locul 3

    17.30-20.30 – Curling feminin – Finala

    18.30-19.45 – Freestyle – Half-pipe feminin – Calificări

    19.00-23.10 – Patinaj artistic – Feminin – Programul liber – Finala

    21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Finala

    21.30-22.25 – Freestyle – Half-pipe feminin – Finala

    Vineri, 21 februarie – vor fi decernate şapte titluri olimpice

    11.45-12.25 – Freestyle – Skicross feminin – Calificări

    12.30-15.30 – Curling masculin – Meciul pentru locul 3

    13.30-15.00 – Freestyle – Skicross feminin – Finala

    16.00-18.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Semifinale

    16.45-18.00 – Schi alpin – Slalom feminin – prima manşă

    17.30-20.30 – Curling masculin – Finala

    17.30-19.25 – Patinaj viteză – Urmărire pe echipe masculin + feminin – Calificări

    18.30-20.30 – Biatlon – Ştafeta de 4×6 km feminin- Finala

    20.15-21.25 – Schi alpin – Slalom feminin – manşa secundă – Finala

    20.30-23.15 – Short-track – 500 metri masculin Finala, Ştafeta 5000 metri masculin Finala, 1000 metri feminin Finala

    21.00-22.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Semifinale

    Sâmbătă, 22 februarie – vor fi decernate şapte titluri olimpice

    9.15-11.00 – Snowboard – Slalom paralel masculin + feminin – Calificări

    13.15-15.20 – Snowboard – Slalom paralele masculin + feminin – Finala

    13.30-15.25 – Schi fond – Mass-start 30 km feminin – Finala

    16.45-18.15 – Schi alpin – Slalom masculin – prima manşă

    17.30-20.05 – Patinaj viteză – Urmărire pe echipe masculin + feminin – Finala

    18.30-20.40 – Biatlon – Ştafeta 4×7,5 km masculin – Finala

    19.00-21.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Meci pentru locul 3

    20.15-21.50 – Schi alpin – Slalom masculin – manşa secundă – Finala

    20.30-23.05 – Bob patru persoane masculin – Manşele 1 şi 2

    Duminică, 23 februarie – vor fi decernate trei titluri olimpice

    11.00-13.55 – Schi fond – 50 km masculin – Finala

    13.30-16.05 – Bob patru persoane masculin – Manşele 3 şi 4 – Finala

    16.00-18.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Finala

    20.00-22.30 – Ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice.



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img