More


    Patru zile de succes la Loga Dance School !

    =

    O prezentare de dans la Debrecen alături de LOU BEGA şi participări la două concursuri la Baia Sprie. Acesta a fost programul primelor zile din luna mai pentru dansatorii de la Loga Dance School. Profesorii de dans de la Loga Dance School, Vekony Viktor si Loga Hajnalka au fost invitati alaturi de alte 11 perechi de dansatori profesionisti din Ungaria sa danseze in timpul concertului LOU BEGA ce a avut loc pe 1 mai la inaugurarea stadionului din Debrecen.
    Apoi, pe 3 mai, cei de la Loga Dance School au participat la Cupa Spria Top Dance (Baia Sprie). In finala au intrat urmatoarele perechi:
    – Evi Bogdan & Tatar Alessia – Locul 1 din 13
    Categoria 12-15 ani
    Clasa – Precompetitional 1 dans
    Sectiunea – Cha Cha;
    Loga Lorant & Ary Dalma – Locul 2 din 9
    Categoria 16-35 ani
    Clasa – D
    Sectiunea – Standard
    Evi Bogdan & Tatar Alessia – Locul 2 din 13
    Categoria 12-15 ani
    Clasa – Precompetitional 2 dansuri
    Sectiunea – Vals Lent & Cha Cha;
    Kengye Adam & Illes Tamara – Locul 2 din 9
    Categoria 10-11 ani
    Clasa – Precompetitional 2 dansuri
    Sectiunea – Vals Lent & Cha Cha;
    Simon Luca & Muresan Maria – Locul 3 din 13
    Categoria 12-15 ani
    Clasa – Precompetitional 1 dans
    Sectiunea – Cha Cha;
    Pop Matei & Lohan Larisa – Locul 3 din 9
    Categoria 10-11 ani
    Clasa – Precompetitional 1 dans
    Sectiunea – Cha Cha;
    Dragos Genaro & Nemet Daiana – Locul 4 din 12
    Categoria 12-15 ani
    Clasa – Hobby
    Sectiunea – VL; QS; CH; JV.
    Simon Luca & Muresan Maria – Locul 5 din 13
    Categoria 12-15 ani
    Clasa – Precompetitional 2 dansuri
    Sectiunea – Vals Lent & Cha Cha;
    Pop Matei & Lohan Larisa – Locul 6 din 9
    Categoria 10-11 ani
    Clasa – Precompetitional 2 dansuri
    Sectiunea – Vals Lent & Cha Cha;
    Kengye Adam & Illes Tamara – Locul 7 din 9
    Categoria 10-11 ani
    Clasa – Precompetitional 1 dans
    Sectiunea – Cha Cha;
    Pe 4 mai 2014 a urmat Cupa Medio Monte (Baia Sprie)
    In finala au intrat urmatoarele perechi:
    Kengye Adam & Illes Tamara – Locul 2 din 7
    Categoria 10-11 ani
    Clasa – Precompetitional 3 dansuri
    Sectiunea – Vals Lent & Cha Cha & Jive;
    Evi Bogdan & Tatar Alessia – Locul 2 din 11
    Categoria 12-15 ani
    Clasa – Precompetitional 2 dansuri
    Sectiunea – Vals Lent & Cha Cha;
    Dragos Genaro & Nemet Daiana – Locul 5 din 11
    Categoria 12-15 ani
    Clasa – Hobby
    Sectiunea – VL; QS; CH; JV.
    Simon Luca & Muresan Maria – Locul 5 din 11
    Categoria 12-15 ani
    Clasa – Precompetitional 3 dansuri
    Sectiunea – Vals Lent & Cha Cha & Jive;
    Pop Matei & Lohan Larisa – Locul 5 din 7



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img