Programul Campionatului Mondial de fotbal 2014 Brazilia

4

A 20-a ediţie a Campionatului Mondial de fotbal se va disputa în această vară, în Brazilia, cele 64 de meciuri urmând a avea loc în perioada 12 iunie – 13 iulie.

Iată mai jos programul meciurilor de la Campionatul Mondial de fotbal Brazilia 2014.

Program Grupa A

Brazilia, Croaţia, Mexic, Camerun

12 iunie, ora 23.00, Sao Paulo: Brazilia – Croaţia

13 iunie, ora 19.00, Natal: Mexic – Camerun

17 iunie, ora 22.00, Fortaleza: Brazilia – Mexic

19 iunie, ora 01.00, Manaus: Camerun – Croaţia

23 iunie, ora 23.00, Recife: Croaţia – Mexic

23 iunie, ora 23.00, Brasilia: Camerun – Brazilia

Program Grupa B

Spania, Olanda, Chile, Australia

13 iunie, ora 22.00, Salvador: Spania – Olanda

14 iunie, ora 01.00, Cuiaba: Chile – Australia

18 iunie, ora 19.00, Porto Alegre: Australia – Olanda

18 iunie, ora 22.00, Rio de Janeiro: Spania – Chile

23 iunie, ora 19.00, Curitiba: Australia – Spania

23 iunie, ora 19.00, Sao Paulo: Olanda – Chile

Program Grupa C

Columbia, Grecia, Coasta de Fildeş, Japonia

14 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: Columbia – Grecia

15 iunie, ora 04.00, Recife: Coasta de Fildeş – Japonia

19 iunie, ora 19.00, Brasilia: Columbia – Coasta de Fildeş

20 iunie, ora 01.00, Natal: Japonia – Grecia

24 iunie, ora 23.00, Cuiaba: Japonia – Columbia

24 iunie, ora 23.00, Fortaleza: Grecia – Coasta de Fildeş

Program Grupa D

Uruguay, Costa Rica, Anglia, Italia

14 iunie, ora 22.00, Fortaleza: Uruguay – Costa Rica

15 iunie, ora 01.00, Manaus: Anglia – Italia

19 iunie, ora 22.00, Sao Paulo: Uruguay – Anglia

20 iunie, ora 19.00, Recife: Italia – Costa Rica

24 iunie, ora 19.00, Natal: Italia – Uruguay

24 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: Costa Rica – Anglia

Program Grupa E

Elveţia, Ecuador, Franţa, Honduras

15 iunie, ora 19.00, Brasilia: Elveţia – Ecuador

15 iunie, ora 22.00, Porto Alegre: Franţa – Honduras

20 iunie, ora 22.00, Salvador: Elveţia – Franţa

21 iunie, ora 01.00, Curitiba: Honduras – Ecuador

25 iunie, ora 23.00, Manaus: Honduras – Elveţia

25 iunie, ora 23.00, Rio de Janeiro: Ecuador – Franţa

Program Grupa F

Argentina, Bosnia Herţegovina, Iran, Nigeria

16 iunie, ora 01.00, Rio de Janeiro: Argentina – Bosnia Herţegovina

16 iunie, ora 22.00, Curitiba: Iran – Nigeria

21 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: Argentina – Iran

22 iunie, ora 01.00, Cuiaba: Nigeria – Bosnia Herţegovina

25 iunie, ora 19.00, Porto Alegre: Nigeria – Argentina

25 iunie, ora 19.00, Salvador: Bosnia Herţegovina – Iran

Program Grupa G

Germania, Portugalia, Ghana, SUA

16 iunie, ora 19.00, Salvador: Germania – Portugalia

17 iunie, ora 01.00, Natal: Ghana – SUA

21 iunie, ora 22.00, Fortaleza: Germania – Ghana

23 iunie, ora 01.00, Manaus: SUA – Portugalia

26 iunie, ora 19.00, Recife: SUA – Germania

26 iunie, ora 19.00, Brasilia: Portugalia – Ghana

Program Grupa H

Belgia, Algeria, Rusia, Coreea de Sud

17 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: Belgia – Algeria

18 iunie, ora 01.00, Cuiaba: Rusia – Coreea de Sud

22 iunie, ora 19.00, Rio de Janeiro: Belgia – Rusia

22 iunie, ora 22.00, Porto Alegre: Coreea de Sud – Algeria

26 iunie, ora 23.00, Sao Paulo: Coreea de Sud – Belgia

26 iunie, ora 23.00, Curitiba: Algeria – Rusia

Program optimi Cupa Mondială 2014

1)    28 iunie, ora 19.00, Belo Horizonte: 1A – 2B

2)    28 iunie, ora 23.00, Rio de Janeiro: 1C – 2D

3)    29 iunie, ora 19.00, Fortaleza: 1B – 2A

4)    29 iunie, ora 23.00, Recife: 1D – 2C

5)    30 iunie, ora 19.00, Brasilia: 1E – 2F

6)    30 iunie, ora 23.00, Porto Alegre: 1G – 2H

7)    1 iulie, ora 19.00, Sao Paulo: 1F – 2E

8)    1 iulie, ora 23.00, Salvador: 1H – 2G

Program sferturi de finală Cupa Mondială 2014

1)    4 iulie, ora 19.00, Rio de Janeiro: 1E sau 2F – 1G sau 2H

2)    4 iulie, ora 23.00, Fortaleza: 1A sau 2B – 1C sau 2D

3)    5 iulie, ora 19.00, Brasilia: 1B sau 2A – 1D sau 2C

4)    5 iulie, ora 23.00, Salvador: 1F sau 2E – 1H sau 2G

Program semifinale Campionatul Mondial de Fotbal 2014

1)    8 iulie, ora 23.00, Belo Horizonte: câştigătoare sfert 1 – câştigătoare sfert 2

2)    9 iulie, ora 23.00, Sao Paulo: câştigătoare sfert 3 – câştigătoare sfert 4

Program finală Brazilia 2014

Finala mică

12 iulie, ora 23.00, Brasilia: învinsă semifinala 1 – învinsă semifinala 2

Finala mare

13 iulie, ora 22.00, Rio de Janeiro: învingătoare semifinala 1 – învingătoare semifinala 2

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Citește și...

ACȚIUNE. Polițiștii fac CURĂȚENIE în TRAFIC. 25 de permise SUSPENDATE într-o SINGURĂ ZI

Polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare au desfășurat o serie de activități de menținere a unui climat de siguranță rutieră,...

FOTO. EROUL ZILEI. Polițist de OMENIE. Gestul său este DEMN de toate APRECIERILE

Spiritul civic al polițiștilor s-a evidențiat încă o dată astăzi, în localitatea Negrești Oaș, prin comportamentul agentului șef de poliție Joltan Radu, polițist criminalist...

DOLIU. Violonistul IONICĂ HAINAL va mai cânta doar INGERILOR. Rămas bun, MAESTRE

Cunoscutul violonist sătmărean Ionică Hainal a trecut în eternitate. Astfel că de acum înainte le va cânta doar îngerilor. Anunțul a fost făcut chiar...

Luna februarie aduce târgul de nunți “Let’s wedding” la Satu Mare

Totul începe prin a spune ''Da"! Pe urmă încep visele, planificările... căutările serviciilor pentru a avea nunta perfectă. Ei bine,Târgul de nunți Let's wedding unește majoritatea...

Ceatarâșul Ionică Hainal a trecut la cele veșnice

După o suferință pe care nu o mai putea alina nici măcar sunetul ceatărei Ionică Hainal, cel mai valoros ceatarâș al Codrului a trecut...