More


    Grupe, clasamente şi rezultate de la Campionatul Mondial de Fotbal Brazilia 2014

    - Advertisement -

    1

    CM 2014, din Brazilia, a început pe 12 iunie cu partida Brazilia – Croaţia. Faza grupelor Campionatului Mondial de Fotbal se încheie pe 26 iunie, cu partidele Coreea de SudBelgia şi AlgeriaRusia. Faza eliminatorie a CM 2014 începe pe 28 iunie. Finala se dispută 13 iulie. Partidele sunt transmise de TVR.

    PROGRAM CM 2014


    Grupa A
    Brazilia
    Croaţia
    Mexic
    Camerun

    CM 2014 PROGRAM GRUPA A

    12.06, ora 23:00, TVR 1 – Brazilia – Croaţia 3-1 (Neymar 28, 71 – pen., Oscar 90+1 / Marcelo 11 – aut.)
    13.06, ora 19:00, TVR 1 – Mexic – Camerun 1-0 (O. Peralta 61)
    17.06, ora 22:00, TVR 1 – Brazilia – Mexic 0-0
    19.06, ora 01:00, TVR 1 – Camerun – Croaţia 4-0 (Olic 11, Perisic 48, Mandzukic 61, 73)
    23.06, ora 23:00, TVR 1 – Camerun – Brazilia
    23.06, ora 23:00, TVR 2 – Croaţia – Mexic


    Grupa B
    Spania
    Olanda
    Chile
    Australia

    CM 2014 PROGRAM GRUPA B

    13.06, ora 22:00, TVR 1 – Spania – Olanda 1-5 (Alonso 27 – pen. / van Persie 44, 72, Robben 53, 80, de Vrij 65)
    15.06, ora 01:00, TVR 1 – Chile – Australia 3-1 (Alexis Sanchez 12, Valdiva 14, Beausejour 90+2 / Cahill 35)
    18.06, ora 19:00, TVR 1 – Australia – Olanda 2-3 (Cahill ’21, Jedinak ’54 / Arjen Robben ’20, Van Persie ’58, Depay 68)
    18.06, ora 22:00, TVR 1 – Spania – Chile 0-2 (Eduardo Vargas ’20, Charles Aránguiz ’43)
    23.06, ora 19:00, TVR 1 – Olanda – Chile
    23.06, ora 19:00, TVR 1 – Australia – Spania


    Grupa C
    Columbia
    Grecia
    Coasta de Fildeş
    Japonia

    CM 2014 PROGRAM GRUPA C

    14.06, ora 19:00, TVR 1 – Columbia – Grecia 3-0 (Armero ‘5, Gutierez ’58, James Rodriguez ’90+3)
    15.06, ora 04:00, TVR 1 – Coasta de Fildeş – Japonia 2-1 (Bony ’64 , Gervinho ’66 / Honda ’16)
    19.06, ora 19:00, TVR 1 – Columbia – Coasta de Fildeş 2-1 (James Rodriguez ’64, Quintero ’70 / Gervinho ’73)
    20.06, ora 01:00, TVR 1 – Japonia – Grecia 0-0
    24.06, ora 23:00, TVR 2 – Japonia – Columbia
    24.06, ora 23:00, TVR 1 – Grecia – Coasta de Fildeş


    Grupa D
    Uruguay
    Costa Rica
    Anglia
    Italia

    CM 2014 PROGRAM GRUPA D

    14.06, ora 22:00, TVR 1 – Uruguay – Costa Rica 1-3 (Cavani ’22 – pen. / Campbell ’54, Duarte ’57, Urena ’84)
    15.06, ora 01:00, TVR 1 – Anglia – Italia 1-2 (Marchisio ’35, Balotelli ’50 / Sturridge ’37)
    19.06, ora 22:00, TVR 1 – Uruguay – Anglia 2-1 (Luis Suarez ’39, ’85 / Wayne Rooney ’75 )
    20.06, ora 19:00, TVR 1 – Italia – Costa Rica
    24.06, ora 19:00, TVR 1 – Italia – Uruguay
    24.06, ora 19:00, TVR 2 – Costa Rica – Anglia


    Grupa E
    Elveţia
    Ecuador
    Franţa
    Honduras

    CM 2014 PROGRAM GRUPA E

    15.06, ora 19:00, TVR 1 – Elveţia – Ecuador 2-1 (Mehmedi ’48, Seferovic 90+3 / E. Valencia ’22)
    15.06, ora 22:00, TVR 1 – Franţa – Honduras 3-0 (Benzema ’45 penalty & ’72, Vallardes ’48 autogol)
    20.06, ora 22:00, TVR 1 – Elveţia – Franţa
    21.06, ora 01:00, TVR 1 – Honduras – Ecuador
    25.06, ora 23:00, TVR 2 – Honduras – Elveţia
    25.06, ora 23:00, TVR 1 – Ecuador – Franţa


    Grupa F
    Argentina
    Bosnia Herţegovina
    Iran
    Nigeria

    CM 2014 PROGRAM GRUPA F

    16.06, ora 01:00, TVR 1 – Argentina – Bosnia Herţegovina 2-1 (Kolasinac ‘3 – aut. , Messi ’65 / Ibisevic ’84)
    16.00, ora 22:00, TVR 1 – Iran – Nigeria 0-0
    21.06, ora 19:00, TVR 1 – Argentina – Iran
    22.06, ora 01:00, TVR 1 – Nigeria – Bosnia Herţegovina
    25.06, ora 19:00, TVR 1 – Nigeria – Argentina
    25.06, ora 19:00, TVR 2 – Bosnia Herţegovina – Iran


    Grupa G
    Germania
    Portugalia
    Ghana
    SUA

    CM 2014 PROGRAM GRUPA G

    16.06, ora 19:00, TVR 1 – Germania – Portugalia 4-0 (Muller ’12 – pen, ’45+1, ’78, Hummels ’32)
    17.06, ora 01:00, TVR 1 – Ghana – SUA 1-2 (Ayew ’82 / Dempsey 1, Brooks Jr. ’86)
    21.06, ora 22:00, TVR 1 – Germania – Ghana
    23.06, ora 01:00, TVR 1 – SUA – Portugalia
    26.06, ora 19:00, TVR 2 – SUA – Germania
    26.06, ora 19:00, TVR 1 – Portugalia – Ghana


    Grupa H
    Belgia
    Algeria
    Rusia
    Coreea de Sud

    CM 2014 PROGRAM GRUPA H

    17.06, ora 19:00, TVR 1 – Belgia – Algeria 2-1 (Fellaini ’70, Mertens ’80, / Sofiane Feghouli ’25 -penalti).
    18.06, ora 01:00, TVR 1 – Rusia – Coreea de Sud 1-1 (Keun-Ho Lee 68 / Kerzhakov 74)
    22.06, ora 19:00, TVR 1 – Belgia – Rusia
    22.06, ora 22:00, TVR 1 – Coreea de Sud – Algeria
    26.06, ora 19:00, TVR 1 – Coreea de Sud – Belgia
    26.06, ora 19:00, TVR 2 – Algeria – Rusia



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img