More

    PROGRAMUL CM BRAZIL 2014, TELEVIZARI

    8----9-CM_SzMH

    DESCARCA varianta PDF a PROGRAMULUI CM 2014 aici ->>>   PROGRAM CM 2014

    sau

    Televizarile CM 2014:

     

    GRUPA A

    Brazilia (BRA)
    Croatia (CRO)
    Camerun (CAM)
    Mexic (MEX)

    12 iunie, Brazilia – Croatia: 23:00, TVR 1
    13 iunie, Mexic – Camerun: 19:00, TVR 1
    17 iunie, Brazilia – Mexic: 22:00, TVR 1
    19 iunie, Camerun – Croaţia: 01:00, TVR 1
    23 iunie, Camerun – Brazilia: 23:00, TVR 1
    23 iunie, Croaţia – Mexic: 23:00, TVR 2

    GRUPA B

    Spania (SPA)
    Olanda (OLA)
    Chile (CHI)
    Australia (AUS)

    13 iunie, Spania – Olanda: 22:00, TVR 1
    14 iunie, Chile – Australia, 01:00, TVR 1
    18 iunie, Australia – Olanda, 19:00, TVR 1
    18 iunie, Spania – Chile, 22:00, TVR 1
    23 iunie, Australia – Spania, 19:00, TVR 1
    23 iunie, Olanda – Chile, 19:00, TVR 1

    GRUPA C

    Grecia (GRE)
    Columbia (COL)
    Japonia (JAP)
    Cote d’Ivoire (CIV)

    14 iunie, Columbia – Grecia, 19:00, TVR 1
    15 iunie, Cote d’Ivoire – Japonia, 04:00, TVR 1
    19 iunie, Columbia – Cote d’Ivoire, 19:00, TVR 1
    19 iunie, Japonia – Grecia, 01:00, TVR 1
    24 iunie, Japonia – Columbia, 23:00, TVR 2
    24 iunie, Grecia – Cote d’Ivoire, 23:00, TVR 1

     

    GRUPA D

    Italia (ITA)
    Anglia (ANG)
    Uruguay (URU)
    Costa Rica (COS)

    14 iunie, Uruguay – Costa Rica, 22:00, TVR 1
    15 iunie, Anglia – Italia, 01:00, TVR 1
    19 iunie, Uruguay – Anglia, 22:00, TVR 1
    20 iunie, Italia – Costa Rica, 19:00, TVR 1
    24 iunie, Costa Rica – Anglia, 19:00, TVR 2
    24 iunie, Italia – Uruguay, 19:00, TVR 1

    GRUPA E

    Franţa (FRA)
    Elveţia (ELV)
    Ecuador (ECU)
    Honduras (HON)

    15 iunie, Elveţia – Ecuador, 19:00, TVR 1
    15 iunie, Franţa – Honduras, 22:00, TVR 1
    20 iunie, Elveţia – Franţa, 22:00, TVR 1
    20 iunie, Honduras – Ecuador, 01:00, TVR 1
    25 iunie, Honduras – Elveţia, 23:00, TVR 2
    25 iunie, Ecuador – Franţa, 23:00, TVR 1

    GRUPA F

    Argentina (ARG)
    Bosnia (BOS)
    Nigeria (NIG)
    Iran (IRN)

    15 iunie, Argentina – Bosnia, 01:00, TVR 1
    16 iunie, Iran – Nigeria, 22:00, TVR 1
    21 iunie, Argentina – Iran, 19:00, TVR 1
    21 iunie, Nigeria – Bosnia, 01:00, TVR 1
    25 iunie, Bosnia – Iran, 19:00, TVR 2
    25 iunie, Nigeria – Argentina, 19:00, TVR 1

    GRUPA G

    Germania (GER)
    Portugalia (POR)
    SUA (SUA)
    Ghana (GHA)

    16 iunie, Germania – Portugalia, 19:00, TVR 1
    16 iunie, Ghana – SUA, 01:00, TVR 1
    21 iunie, Germania – Ghana, 22:00, TVR 1
    22 iunie, SUA – Portugalia, 01:00, TVR 1
    26 iunie, SUA – Germania, 19:00, TVR 2
    26 iunie, Portugalia – Ghana, 19:00, TVR 1

    GRUPA H

    Rusia (RUS)
    Belgia (BEL)
    Coreea de Sud (COR)
    Algeria (ALG)

    17 iunie, Belgia – Algeria, 19:00, TVR 1
    17 iunie, Rusia – Coreea de Sud, 01:00, TVR 1
    22 iunie, Belgia – Rusia, 19:00, TVR 1, TVR HD
    22 iunie, Coreea de Sud – Algeria, 22:00, TVR 1
    26 iunie, Algeria – Rusia, 23:00, TVR 2
    26 iunie, Coreea de Sud – Belgia, 23:00, TVR 1

    OPTIMI DE FINALĂ

    A. 28 iunie, 1A – 2B, 19:00, TVR 1
    B. 28 iunie, 1C – 2D, 23:00, TVR 1
    C. 29 iunie, 1B – 2A, 19:00, TVR 1
    D. 29 iunie, 1D – 2C, 23:00, TVR 1
    E. 30 iunie, 1E – 2F, 19:00, TVR 1
    F. 30 iunie, 1G – 2H, 23:00, TVR 1
    G. 1 iulie, 1F – 2E, 19:00, TVR 1
    H. 1 iulie, 1H – 2G, 23:00, TVR 1

    SFERTURI DE FINALĂ

    A. 4 iulie, Cîştigătoare optime E – Cîştigătoare optime F, 19:00, TVR 1
    B. 4 iulie, Cîştigătoare optime A – Cîştigătoare optime B, 23:00, TVR 1
    C. 5 iulie, Cîştigătoare optime G – Cîştigătoare optime H, 19:00, TVR 1
    D. 5 iulie, Cîştigătoare optime C – Cîştigătoare optime D, 23:00, TVR1

    SEMIFINALĂ

    A. 8 iulie, Cîştigătoare sfert B – Cîştigătoare sfert A, 23:00, TVR 1
    B. 9 iulie, Cîştigătoare sfert D – Cîştigătoare sfert C, 23:00, TVR 1

    FINALĂ MICĂ

    12 iulie, Învinsă semifinală A – Învinsă semifinală B, 23:00, TVR 1

    FINALĂ

    13 iulie, Cîştigătoare semifinală A – Cîştigătoare semifinală B, 22:00, TVR 1

     

    ȘTIRI RECENT ADĂUGATE