Atletico – Real 0-0, Juve câştigă cu Monaco

Atletico Madrid a terminat la egalitate, scor 0 – 0, meciul disputat cu Real Madrid, în prima manşă a sferturilor Ligii Campionilor. Tot marţi seară, Juventus Torino a învins echipa AS Monaco cu scorul de 1 – 0.

Deținătoarea trofeului Real Madrid a terminat la egalitate, în deplasare, scor 0-0, cu formația Atletico Madrid, în prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Iar Atletico a ajuns la cel de-al şaptelea meci consecutiv în care nu ia bătaie de la Real.

În cea de-a doua partidă a sferturilor Ligii Campionilor, echipa italiană Juventus Torino a învins, pe teren propriu, cu scorul de 1 – 0, formația franceză AS Monaco.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Vidal, în minutul 57, dintr-un penalty inexistent.