Bicfalvi rămâne golgheter în Ucraina

Mijlocaşul careian Eric Bicfalvi a marcat un gol în partida pe care echipa sa, Volin Luţk, a pierdut-o, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (0-1), în faţa formaţiei Dinamo Kiev, în etapa a XX-a a campionatului ucrainean, informează site-ul oficial al UEFA.
    Bicflavi, care a jucat tot meciul, a deschis scorul în minutul 6, din penalti.
    Mijlocaşul Florentin Matei a jucat până în minutul 68 la Volin Luţk. Golurile învingătorilor au fost marcate de Kraveţ ’65, ’69 şi Buialski ’73.
    În urma acestei înfrângeri, Volin Luţk a rămas pe locul şapte în clasament, cu 25 de puncte. În clasament conduce Dinamo Kiev, cu 52 depuncte, fiind urmată de Şahtior Doneţk, cu 47 de puncte, şi Dnepr Dnepropetrovsk, cu 44 de puncte.
    În urma golului marcat cu Dinamo Kiev, Bicfalvi se menţine pe prima poziţie în clasamentul golgheterilor din Ucraina, cu 12 reuşite.