Moto Cine altul?

mani

Mani Gyenes a început tare noul sezon al Campionatului Naţional de enduro. Sătmăreanul a dominat clar pe traseul de la Sebiş, unde a parcurs fără probleme cei 360 de km şi s-a impus la pas.

A fost un traseu frumos, de enduro clasic, iar noua motocicletă Cherco s-a comportat excelent.

“Am dominat concursul şi m-am simţit foarte bine pe traseu. Mi-a plăcut deşi am avut de parcurs 360 de km în total“, a completat Mani.

De altfel, acesta s-a impus şi în prima şi în cea de-a doua zi de concurs.

Alţi trei sătmăreni au mai fost prezenţi la această primă etapă. Tot la clasa A ca şi Gyenes, Marton Szilveszter a terminat concursul pe locul patru, la clasa C Cristian Ardelean a terminat al treilea, iar la clasa B, Peter Szereday s-a clasat pe şase.

Pentru Emanuel Gyenes urmează o pauză competiţională de aproape trei săptămâni, urmând ca pe 23 mai să participe la etapa a patra a Campionatului Naţional de enduro-cross al Ungariei. Acolo unde Gyenes e lider în clasamentul provizoriu.