Olimpia II, doar un 2-2 la Cămin

Miercuri la Cămin s-a jucat meciul restanţă din etapa a 16-a a Ligii a IV-a Elite, între Schwaben şi FC Olimpia II. S-a terminat 2-2, iar în urma acestui rezultat, Olimpia este tot mai departe de prima poziţie. Însă urmează partida cu Someşul Oar, liderul ligii, unde olimpiştii îşi pot spăla din păcate.
Revenind la meciul de la Cămin, gazdele au deschis scorul prin Oszvath în minutul 9. Olimpia a egalat în minutul 31 prin Pop care a şutat imparabil de la marginea careului. După pauză Donca duce galben-albaştrii în avantaj în minutul 60. Însă scorul final l-a stabilit Dallos în minutul 76. Diferenţa din teren nu s-a văzut decât foarte rar în favoarea Olimpiei, deşi în primul “11“ s-au aflat Florin Mureşan, Romario Rus şi Darius Lukacs, de cealaltă parte şvabii au intrat în teren după o zi de muncă.
Cămin: Renn – Kinczler, Orosz, Schlachter, R. Kodos, E. Kodos, Czimerman, Nyilvan, Ludescher, Schvarczkopf, Osvath. Rezerve: Kiss, Csajkos, Obiş, Dallos, Murvai, Fester, Orosz. Antrenor Lucian Sasu.
Olimpia II: Cherecheş – R. Pop, Mureşan, Şoproni, C. Ionescu, F. Ionescu, Ciul, Rus, Lukacs, Gulya, Donca, P. Pop. Rezerve: Anghel, Tilinger, Chivari, D. Pop, Tamaş, Unlu. Antrenori Mircea Bolba şi Cristian Popa.