More


  Vacanță activă cu Dans Club ‘92 Satu Mare!

  - Advertisement -

  dans-erik-ingrid

  ”S-a terminat si prima jumatate a anului competitional de dans sportiv, la care sportivii nostri au avut rezultate notabile. Ne mandrim atat cu rezultatele perechilor consacrate de la grupa de performanta, cat si cu noile perechi si noii sportivi care au avut debutul in tainele dansului sportiv in aceasta perioada.

  Asadar, la ultimele competitii, sportivii nostri au reusit performantele de a se califica in multe finale, obtinand numeroase podiumuri la concursurile de la Sighet, Baia Sprie , Bistrita si Dej. In ultimele 3 concursuri presedintele si antrenorul clubului nostru, Ioan Merghes a fost si arbitru , arbitrind cele mai inalte clase din competitii: clasele Open.

  Desi e de asteptat sa anuntam inceputul vacantei si in ceea ce priveste antrenamentele grupei de performanta, aceasta de fapt debuteaza intr-o forma mai activa a pregatirii, urmand sa aiba vacanta abia pe perioada lunii August. Acestia urmeaza sa se reintoarca in forta la antrenamente in luna Septembrie ,in cantonamentul pe care il organizam anual unde aprofundam tehnica dansului sportiv pe care o imbinam cu antrenamentele de conditie fizica: circuituri, jogging, inot, cardio, pilates, stretching, etc.

  Asa cum v-am obisnuit in fiecare an, pe perioada vacantei va invitam la miscare! Cursurile de dans sportiv care se vor desfasura pe perioada vacantei de vara se adresează tuturor categoriilor de varsta incepand cu 5 anisori, si au o structura mai activa, astfel incat vom avea cate trei antrenamente pe saptamana in zilele de marti – miercuri- si joi. Asadar, propunem un program mai intens celor care indragesc dansul sportiv si doresc sa il practice si pe perioada vacantei. Antrenamentele constau in predarea unei palete mai variate formata din dansurile cunoscute ca fiind cele competitionale ( Vals lent, Tango, Cha Cha Cha, Samba, Jive etc) si cele necompetitionale (Charleston , Rock and Roll, Blues, dansuri de grup etc) si multe alte surprize de care vor avea parte cursantii pe parcursul antrenamentelor.

  Antrenamente din 1 iulie, in zilele de marti si miercuri incepand cu ora 10 se vor desfasura la Scoala Ion Creanga din cartierul Micro 17, antrenamente destinate grupelor de incepatori! Am decis abordarea mai matinala a antrenamentelor pe considerente legate de perioada placuta de vara in care dupa-mesele ne sunt ocupate de soare!  ULTIMELE ȘTIRI

  Latest Posts

  spot_img
  spot_img