More


    PROGRAMUL complet al ZILELELOR JUDEŢULUI. VEZI când cântă VUNK, FAIDEE şi INNA

    =

    zilele-judetului

    În perioada 26 – 28 iunie 2015, Consiliul Județean Satu Mare, va  organiza a III-a ediție a evenimentului ”Zilele Județului Satu Mare” eveniment unic în țară la care, vă invităm să participați alături de noi.

    Numărul mare de participanți din zonă, din țară și din străinătate, deschide drumul pentru activitatea turistică în zona etno-folclorică a județului nostru. Edițiile anterioare au avut un real succes, crescând vizibilitatea județului nostru atât pe plan local, regional, național cât și internațional.

    Reușita acestui eveniment, se măsoară în bucuria oamenilor care datorită  obiceiurilor prezentate, a portului popular și a produselor culinare specifice fiecărei zone, au avut ocazia să retrăiască pentru o clipă copilăria și viața la țară, în familiarizarea copiilor și nu numai, cu tradițiile, și obiceiurile păstrate de-a lungul timpului, în trezirea interesului, cultivarea respectului și nu în ultimul rând la perpetuarea și promovarea culturii noastre tradiționale și a obiceiurilor care ajută la definirea identității județului Satu Mare.

    Și anul acesta, dorim să oferim spectacole și activități pe tot parcursul derulării evenimentului care să confere divertisment și bună dispoziție tuturor categoriilor de public.

    Astfel, pe scena mare amenajată în Piața 25 Octombrie vor urca pe scenă după cum urmează:

    Data Interval Orar Artist/Formație
    Vineri 26.06.2015* 16:30- 17:25 Interpreți Leno Studio
    17:30 – 18:10 Grupul “Inedit”
    18:15 – 18:35 Dots
    18:40 – 18:55 Bogdan Bratiș
    19:00- 19:40 Corina
    19:45-20:00 Deschiderea oficială
    20:05 -20:50 Concert simfonic Filarmonica ”Dinu Lipatti”
    21:00- 21:50 R-GO
    22:00-22:50 DJ Project
    23:00-24:00 VUNK

     

     


     

    Sâmbată 27.06.2015* 14:00 – 14:20 Steluțele „Inedit”
    14:25 – 14:55 Cursanții Școlii de Arte
    15:00 – 17:00 Probe de sunet
    17:00 -17:10 Vlady
    17:10 – 17:15 Alexandra Libotean
    17:15 – 17:25 Marian Buzilă
    17:25 – 17:35 George Negrea
    17:35 – 17:45 Cezar Petrovici
    17:45 – 18:00 Tavi Bud, Adina Hodișan și Georgeta Govor
    18:00 – 20:00 Miss Județul Satu Mare și cursanții Scolii de Arte (Program intercalat + Passion 4 Salsa– Raluca Dumitru, Tincuța Fernea, Vlad Belbe, Antonia Lihet, Florea Ronaldo, Luana Erdoș, Ștefania și Hermina Hotca
    20:10 – 20:55 Emanuel Mirea Band
    21:05 – 21:50 Trupa Maxim
             22:00 -22:50 Elena Gheorghe
    23:00 – 24:00 Faydee

     


     

    Duminică 28.06.2015* 14:00 – 14:50 Cursanții Școlii de Arte
    15:00 – 17:00 Probe de sunet INNA
    17:00 – 18:00 Cursanții Scolii de Arte Satu Mare
    18:10 – 18:40 Score Band
    18:50 – 19:30 XXL
    19:40 – 19:55 Black & White Angels
    20:00 – 21:00 Children of Distance
    21:10 -22:00 Deep Central
     22:15 – 23:15 INNA
              Foc de artificii
         

     Prezentarea la scenă va fi asigurată de Ovidiu Matioc și Bartos Erzsebet

     


     

     La scena mică, vor urca pe scenă artiști îndrăgiți de muzică populară precum: 

    Data Interval Orar Artist/Formație
    Sâmbătă  27.06.2015 11:00 Deschidere OficialăDefilare și discurs oficialități
    11:40 Ceatăra Carei
    12:00 Miculeanca Micula
    12:20 Oașul Negrești
    12:40 Rote Rose Carei
    13:00 Reketye Carei
    13:20 Dansuri populare de romi
    13:40 Cetatea Codrului Ardud
    14:00 Reprezentanţi ai comunei  Apa
    14:20 Reprezentanţi ai comunei  Ciumești
    14:40 Reprezentanţi ai comunei  Berveni
    15:00 Reprezentanţi ai comunei  Botiz
    15:20 Reprezentanţi ai comunei  Socond
    15:40 Reprezentanţi ai comunei  Foieni
    16:00 Reprezentanţi ai comunei  Tiream
    16:20 Reprezentanţi ai comunei  Paulești
    16:40 Reprezentanţi ai comunei Tarna Mare
    17:00 Luminătorii satelor
    19:00 – 20:00 Rendhagyó Primástalálkozó Ungaria
    20:15 – 21:00 Ansamblul Cununița
    21:00 – 21:45 Ancuța Anghel
    21:45 – 22:30 Petrică Mureșan
    22:30 – 23:30 Nicoleta Voica

     


     

    Duminică 28.06.2015 14:20 Reprezentanţi ai oraşului Livada
    14:40 Cursanții Şcolii de Artă
    15:20 Reprezentanţi ai comunei Beltiug
    15:40 Reprezentanţi ai comunei Craidorolț
    16:00 Reprezentanţi ai comunei Halmeu
    16:20 Reprezentanţi ai comunei Căuaș
    16:40 Reprezentanţi ai comunei Târșolț
    17:00 Reprezentanţi ai comunei Culciu
    17:20 Reprezentanţi ai comunei Batarci
    17:40 Reprezentanţi ai comunei Vama
    18:00 Reprezentanţi ai comunei Hodod
    18:20 Reprezentanţi ai comunei Viile Satu Mare
    18:40 Reprezentanţi ai comunei Medieșu Aurit
    19:00 – 20:00 Ansamblul Bekecs din Mureș
    20:00 – 21:30 Anasamblul Transilvania și Dumitru Dobrican
    21:30 – 22:30 Nicolae Furdui Iancu și formația Crai Nou

    Prezentatori: Nagy Orbán și Adrian Bilanici

     

    *Notă: Consiliul Județean Satu Mare își rezervă dreptul de a modifica programul.

     

    Promovarea turistică a județului Satu Mare a fost, este și va rămâne o prioritate pentru

    Consiliul Județean.

    ”Ospitalitatea este tradiția noastră”.

     



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img