CS Unio şi CSM, pe podium la Naţionalele de copii

=

CSM

unio

În week-end, la Arad a avut loc finala Campionatului Naţional de judo rezervat grupelor de vârstă U 12 şi U 13. Printre numărul mare de participanţi s-au numărat şi judoka de la CS Unio şi CSM Satu Mare, cu rezultate bune.

Performerul delegaţiei sătmărene a fost Raul Şter de la CSM, care la U 12 – 60 kg a cucerit medalia de argint şi titlul de vicecampion naţional. Ceilalţi elevi ai antrenorului Vasile Fuşle, Paula Paştiu (57 kg – U 13) s-a clasat pe cinci, iar Andreea Marchiş (40 kg – U 13) a ieşit din primele tururi. De la CS Unio, trei sportivi au cucerit medalii de bronz. Astfel, Dominic Stan (38 kg – U13), Sergiu Oprea (50 kg – U13) și Raul Oprea (55 kg – U12), însoţiţi de antrenorul Mihaly Terely s-au clasat pe locul trei.