Jos pălăria!

juniorul-2

Pe o vreme de n-ai fi scos nici măcar un câine din casă şi pe un teren mocirlos acoperit cu zăpadă, fetele de la Juniorul Satu Mare au obţinut duminică o nouă victorie categorica în Liga 1.

Elevele lui Liviu Ivasuc s-au impus clar cu 5-0 în faţa ultimei clasate, Sporting Lugas iar acum sunt la doar trei puncte de lider la finalul turului de campionat.

Toate golurile au fost marcate în prima repriză de Giulia Ilyes-3, Ioana Borodi şi Patricia Gal. Partida a durat doar 55 de minute, asta deoarece oaspetele s-au accidentat pe rând şi arbitrul din Zalău s-a văzut nevoit să încheie mai repede conturile în momentul în care Sporting a rămas în şapte!!!.

La final fetele au sărbătorit cu un plonjon în zăpadă a patra victorie din campionat…

„Le felicit din suflet pe fete. Au fost admirabile şi merită toate laudele noastre după un joc disputat în condiţii vitrege. Suntem în creştere şi acum la al doilea sezon de liga 1 iată-ne la trei puncte de lider. Mulţumim celor care sunt alături de noi!”, a transmis după meci antrenorul Liviu Ivasuc. Pentru Juniorul urmează duminică ultimul meci al sezonului, în faza a 2-a a Cupei României la Arad.