Victorie la Dunăre

victorie

Handbaliștii de la CSM Satu Mare au dat lovitura și s-au impus miercuri seara la Călărași în penultima etapă a turului Ligii Naționale. Elevii lui Varady au condus din primul și până-n ultimul minut și au câștigat cu 27-24.

Iar succesul e cu atât mai important cu cât sârbul Nikola Lazic nu a făcut deplasarea la Călărași din cauza unor probleme medicale iar CSM-ul nu l-a putut folosi decât pe unul dintre muntenegreni, pe Campar, din cauza șicanelor celor de la FRH.

Ai noștri au controlat partida și au avut chiar și opt goluri avans, 12-20 la începutul reprizei secunde…Apoi gazdele au forțat pe final doar că sătmărenii s-au mobilizat exemplar și nu au mai ratat șansa unui prim succes în deplasare.

Pentru CSM au jucat Cioroiu și Orban portari, Morar-5, Bejinariu-3, Mureșan-7, Munea-3, Campar-2, Olah-4, Stan-3, Mateș, Rogoz, Suciu, Ungar.
CSM Satu Mare va juca etapa viitoare pe 24 noiembrie acasă cu HC Vaslui.