More


    Piticii în acţiune la Primavera Winter Cup

    =

    mini

    În acest week end micii fotbalişti pun stăpânire pe sala de sport a Colegiului Tehnic Traian Vuia.

    Clubul de fotbal cPrimavera condus de Lucian Ploieştean şi Florin Fabian organizează a treia ediţie a PRIMAVERA WINTER CUP.

    Sâmbătă se vor întrece echipele de copii născuţi în 2009 iar a doua zi cei din 2008.

    Şi au anunţat prezenţa la aceste turnee cele mai bune echipe de copii din Maramureş, Sălaj Cluj şi bineînţeles , Satu Mare.

    Azi competiţia va începe la ora 9 iar festivitatea de premiere e programată în jurul orei 19,30.

    Şi cei din 2008 au acelaşi program cu startul la ora 9 şi festivitatea la 19,30.


    Programul CUP-PRIMAVERA

    SATU MARE-Editia a 3-a 22.01.2017

    Grupa de varsta-2008

    ECHIPE PARTICIPANTE

    GRUPA A GRUPA B

    PRIMAVERA Satu Mare Rosu CFR Cluj

    JUNIORUL Satu Mare SOMESUL Satu Mare

    PLIMOB Sighet SPORTING Recea

    SPORTING Cluj Portocaliu ILCALCIO Satu Mare

    GRUPA C

    ATLETIC Zalau

    PRIMAVERA Satu Mare Albastru

    SPORTING Cluj Negru

    MARA Baia Mare

    PROGRAM DE DESFASURARE
    WINTER CUP-PRIMAVERA SATU MARE-Editia a 3-a 21.01.2017
    Grupa de varsta-2009
    ECHIPE PARTICIPANTE
    GRUPA A GRUPA B

    PRIMAVERA Satu Mare SPORTING Cluj Portocaliu
    LUCEAFARUL Cluj VIITORUL Zalau
    SPORTING Recea JUNIORUL Satu Mare
    ATLETIC Zalau ILCALCIO Satu Mare

    GRUPA C
    CFR Cluj
    PLIMOB Sighet
    KINDER Carei
    SPORTING Cluj Negru

    PROGRAM DE DESFASURARE
    SAMBATA 21.01.2017
    09.30: Il Calcio -Juniorul
    09.50: Primavera- Atletic Zalau
    10.10: Plimob – Kinder
    10.30: Luceafarul- Recea
    10.50: Sporting Cluj Portocaliu – Viitorul Zalau
    11.10: CFR Cluj – Sporting Cluj Negru
    11.30: Luceafarul – Primavera
    11.50: Recea – Atletic Zalau
    12.10: Sporting Cluj Portocaliu – Juniorul
    12.30: Viitorul Zalau – Il Calcio
    12.50: Plimob – CFR Cluj
    13.10: Kinder – Sporting Cluj Negru
    13.30: Luceafarul – Atletic Zalau
    13.50: Primavera – Recea
    14.10: Sporting Cluj Portocaliu – Il Calcio

    14.30: Viitorul Zalau – Juniorul
    14:50: Plimob – Sporting Cluj Negru
    15:10: CFR Cluj – Kinder
    JOCURI DE CLASAMENT
    15.30:A4-B4:
    15.50:A3-B3:
    16.10:A2-B2:
    16.30:A1-B1:
    16.50: A4-C4:
    17.10: A3-C3:
    17.30: A2-C2:
    17.50: A1-C1:
    18.10:B4-C4:
    18.30:B3-C3:
    18.50:B2-C2:
    19.10:B1-C1:
    Ora 19.30-FESTIVITATEA DE PREMIERE

    DUMINICA 22.01.2017
    09.30: Primavera Rosu-Juniorul
    09.50: Somesul- Il Calcio
    10.10: Primavera Albastru– Mara
    10.30: Plimob – Sporting Cluj Portocaliu
    10.50: CFR Cluj – Recea
    11.10: Atletic Zalau – Sporting Cluj Negru
    11.30: Plimob – Primavera Rosu
    11.50: Recea – Il Calcio
    12.10: Atletic Zalau – Primavera Albastru
    12.30: Juniorul -Sporting Cluj Portocaliu
    12.50: CFR Cluj- Il Calcio
    13.10: Mara – Sporting Cluj Negru
    13.30: Sporting Cluj Portocaliu – Primavera Rosu
    13.50: Somesul – Recea
    14.10: Atletic Zalau -Mara
    14.30: Plimob – Juniorul
    14:50: CFR Cluj – Somesul
    15:10: Primavera Albastru – Sporting Cluj Negru

    JOCURI DE CLASAMENT
    15.30:A4-B4:
    15.50:A3-B3:
    16.10:A2-B2:
    16.30:A1-B1:
    16.50: A4-C4:
    17.10: A3-C3:
    17.30: A2-C2:
    17.50: A1-C1:
    18.10:B4-C4:
    18.30:B3-C3:
    18.50:B2-C2:
    19.10:B1-C1:
    Ora 19.30-FESTIVITATEA DE PREMIERE

    REGULAMENT
    -taxa de participare este de 200 lei/echipa
    -regulamentul este conform “Ghe. Ene”
    -durata jocului-18 min
    -intre jocuri nu se va efectua pauza,incalzirea echipelor se va face in spatele portilor,va rugam sa urmariti programul deoarece jocurile se pot disputa mai repede decat ora stabilita in program
    -in caz de egalitate de puncte in grupe primul criteriu de departajare e meciul direct,apoi golaverajul,apoi golurile marcate

    -reprezentatii echipelor participante vor declara pe proprie raspundere ca jucatorii propriilor echipe sunt apti din punct de vedere medical pentru a participa la activitati sportive
    -in cazul contestatiilor legate de varsta copiilor echipele implicate in contestatie vor prezenta acte doveditoare referitoare la anul nasterii(legitimatie,pasaport sau certificat de nastere insotit de carnet de elev)
    – echipele clasate pe primele trei locuri vor primi cupe,medalii si diplome,iar celelalte vor primi diplome
    -va rugam ca la aceasta competitie sa primeze FAIR-PLAY-ul
    -jocurile se disputa la sala de sport a Colegiului Tehnic Traian Vuia,B-dul Closca,Satu Mare.
    SPORT PENTRU SANATATE MUNCA PENTRU PERFORMANTA!!!



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img