Succes categoric

=

varady

După înfrângerea cu cântec de joi, 24-25 cu Minaur, CSM Satu Mare a reuşit a doua zi o victorie categorică în compania echipei de pe locul doi din seria vest a Diviyiei A.

Elevii lui Varady au controlat meciul de la un capăt la altul şi le-au administrat celor de la CSM Oradea o înfrângere severă, 36-22. Iar tehnicianul sătmărenilor şi-a permis ca în repriza a doua să le ofere minute bune de joc şi juniorilor Tăuţean de la LPS şi Nicoară de la ADEP.

„Chiar am făcut un meci bun. Pot spune că pentru momentul în care ne aflăm cu pregătirea, băieţii s-au mişcat bine” a concluzionat Iuliu Varady.

Astăzi, de la ora 11 , CSM Satu Mare va juca ultimul meci de la Trofeul Minaur în compania colegei din Liga Zimbrilor, Potaissa Turda.

CSM Satu Mare: Cioroiu 16 parade, Pogyină 8 – Mureșan 5 goluri, Munea 4, Morar 3, Oláh 4, Bejinariu 6, Ungar 2, Suciu 7, Mates 1, Craciun 2, Olar 1, Tautean Angelo (16 ani, de la LPS) 1, Stan, Avramescu, Nicoara Bogdan (16 ani, de la ADEP)