More


    OFICIAL. Trei zile de DISTRACȚIE la Satu Mare. PROGRAMUL COMPLET, PE ORE, la ZILELE ORAȘULUI

    =

    La finele acestei săptămâni, sătmărenii și invitații lor vor avea parte de trei zile de distracție ocazionate de Zilele Orașului Satu Mare. Cu această ocazie, la Satu Mare vor concerta, printre alții, Bosquito & Țăndărică, Goran Bregovici & Wedding and Funeral Orchestra, Andrea Bănică, Bye Alex és a Slepp, Vama, Dorian Popa, Irina Rimes sau Rúzsa Magdi, la scena din Centrul Nou, dar și VH2, Bianca Rus, Petrică Mureșan, Ansamblul Cununița cu Leontina Dorca și Carmen Sas; Matilda Pascal Cojocărița și Mariana Anghel sau Georgiana Marina, Nicolae Mureșan și Nicolae Mureșan Jr. și Ansamblul artistic profesionist “Crișana” din Oradea, la Scena din Centrul Vechi. 

    Încă 4 zile de așteptare

    Până ce va începe nebunia la Satu Mare, sătmărenii mai au de așteptat doar 4 zile.

    Primarul municipiului Satu Mare, Kereskényi Gábor, invită toți sătmărenii la Zilele Orașului Satu Mare 2019, ediția a XXIII-a!

    ”Dragi sătmăreni, Vă invit să participați la cea dea XXIII-a ediție a Zilele Orașului Satu Mare 2019! Și în acest an vom avea parte de concerte ale unor artiști cunoscuți în țară și în străinătate, concursuri și competiții sportive. Vă așteptăm cu drag în Piața 25 Octombrie și în Piața Libertății!”, este mesajul primarului.

    Zilele Orașului Satu Mare 24 – 25 – 26 mai 2019

    Scena- Piața 25 Octombrie

    Vineri, 24 mai

    19.00 Concertul Filarmonicii ”Dinu Lipatti”
    19.45 Deschiderea oficială
    20.00 Concert Bosquito & Țăndărică
    22.30 Concert Goran BregoviĆ & Wedding and Funeral Orchestra

    24.00 – DJ Party cu DJ Rolly K, DJ Leviciusz, DJ Andrei Traistă, DJ Vlad Boldura;  invitat special: DJ Big Junior

    Sâmbătă, 25 mai

    16.30 Concert Rollscream și
    Black River Blues Band
    18.00 Miss Zilele Orașului Satu Mare
    19.30 Concert Andrea Bănică
    21.00 Concert Bye Alex és a Slepp
    22.30 Concert Vama
    24.00 Show de artificii

    Duminică, 26 mai

    17.30 Concert Heyroop și XXL
    19.30 Concert Dorian Popa
    20.30 Concert Irina Rimes
    22.20 Show de lasere
    22.30 Concert Rúzsa Magdi

    Scena Piața Libertății

    Vineri, 24 mai – Program de dans, muzică folk și muzică ușoară

    16.00 – 16.30 Concerte pop cu ansamblurile Inedit
    16.30 – 16.40 Dans modern cu majoretele și elevii Școlii Octavian Goga
    16.40 – 17.10 Concert pop cu elevii Școlii de Arte
    17.10 – 17.20 Dans modern cu trupa Stil
    17.20 – 17.50 Gabriela Szekely, George Negrea și Diu Oșan
    17.50 – 18.10 Muzică folk cu Loredana Morar și Roxana Gheorghiu
    18.10 – 18.20 Dans modern cu Crazy Dancers
    18.20 – 18.50 Muzică folk cu Florin Micaș și Luiza Molnar
    18.50 – 19.00 Dans modern cu Open Wings Studio
    19.00 – 19.20 Muzică folk cu Cezar Petrovici și Francisc Balogh
    19.20 – 19.30 Dans modern cu trupa Klaps din Rzeszów
    19.30 – 20.00 Muzică folk cu Claudia Șerdan și Sergiu Berindei
    20.00 – 20.10 Dans modern cu Loga Dance Club
    20.10 – 20.50 Muzică folk cu Sorin Bălaj, Radu Lup și Iști Vaida
    21.00 – 22.00 Muzică ușoară cu VH2

    Sâmbătă, 25 mai – Program folcloric

    16.00 – 16.20 Ansamblul folcloric Doruri Sătmărene
    16.20 – 16.40 Concert folcloric cu Angela Muntean
    16.40 – 17.10 Ansamblul Folcloric Maghiar Egri Csodaszarvas
    17.10 – 17.30 Concert folcloric cu Petrică Zele
    17.30– 17.50 Grup Vocal Armonia
    17.50– 18.00 Concert etno Radu Tămaș
    18.00 – 18.20 Program folcloric ucrainean cu Mihai Papariga
    18.20 – 18.40 Concert folcloric cu Maria Petca Poptean și Ansamblul Măgura din Târșolț
    18.40 – 19.00 Concert folcloric Romina Sârbe și Cristian Totpati
    19.00 – 19.30 Concert etno Bianca Rus
    19.30 – 20.00 Concert folcloric Petrică Mureșan
    20.10 – 22.00 Ansamblul Cununița cu Leontina Dorca și Carmen Sas;
    invitați: Matilda Pascal Cojocărița și Mariana Anghel

    Duminică, 26 mai – Program folcloric

    16.00 – 16.30 Ansamblul Folcloric Trandafirii Negri
    16.30 – 16.45 Concert folcloric cu Ghiță Blidar
    16.45 – 17.10 Dănțăușii din Socond și Malvina Madar
    17.10 – 17.40 Concert folcloric cu Sergiu Matoșan și Ana Maria Pteancu-Matoșan
    17.40 – 18.00 Ansamblul Folcloric German Gemeinsam
    18.00 – 18.20 Concert folcloric cu Maria Tripon
    18.20 – 18.50 Ansamblul Folcloric ”Codrișorul” de la Clubul Elevilor
    18.50 – 19.30 Ansamblul Folcloric ”Ceatăra” cu Ana Holdiș Pop
    19.30 – 19.50 Concert folcloric cu Georgiana Marina
    20.00 – 20.30 Concert folcloric cu Nicolae Mureșan și Nicolae Mureșan Jr.
    20.30 – 22.30 Ansamblul artistic profesionist “Crișana” din Oradea; soliști: Cornelia Covaci,
    Luminița Tomuța, Felicia Costin, Cornel Borza, Leontin Ciucur

    Scena Shopping City Satu Mare
    Program pentru tineret

    Alte activități:

    Sâmbătă, 25 mai

    11.00 Tower Run – Cursa Palatului Administrativ
    17.00 Târgul Meșterilor Populari – Deschiderea oficială
    17.00 Bijuterii muzicale – Catedrala Greco-Catolică

    Duminică, 26 mai

    12.00 Bijuterii muzicwale – Biserica Baptistă Maghiară
    16.00 The Strongest Men Concurs Internațional de Forță – P-ța Libertății
    19.00 Yom Kippur – Spectacol de teatru de Hanna Azoulay Hasfari, Teatrul de Nord Satu Mare, Sala Mare



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img