Unirea Tășnad și Olimpia suporterilor și-au aflat adversarele din primul tur

Olimpia suporterilor și Unirea Tășnad vor deschide pe 31 iulie, oficial, sezonul 2019-2020 pentru fotbalul sătmărean.

Cele două echipe de liga a 4-a au fost programate de FRF în primul tur al Cupei României, faza națională.

Retrogradată din liga a 3-a, Unirea Tășnad se va deplasa la Sânmartin acolo unde va întâlni campioana și câștigătoarea fazei județene din Bihor a Cupei României, CSC .

De partea cealaltă, Olimpia suporterilor, campioana ligii a 5-a și câștigătoarea fazei județene a Cupei României va întîlni la Satu Mare pe SCM Zalău, formație ce a preluat locul celor de la Unirea Mirșid .
Unirea Mirșid a reușit eventul în Sălaj dar apoi s-a ”mutat ” la Zalău unde a fost preluată de nou înființata echipă a primăriei.
”Vom juca probabil sâmbătă un amical și apoi vom merge la Sânmartin. E clar că nu pornim favoriți în duelul cu bihorenii mai ales că majoritatea jucătorilor au plecat de la echipă iar noi căutăm soluții cu băieți din zonă. Ne strângem încet pentru liga a 4-a și sperăm ca va fi totul ok!” ne-a spus antrenorul Unirii, Marius Bălău.

Era de așteptat ca cele două echipe din Sătmar să joace împreună în primul tur doar că federalii au gândit diferit de la județ la județ… Pentru echipele din Bistrița, Alba sau Sibiu s-a putut , pentru Satu Mare, NU…

Cele 38 de partide vor avea loc miercuri, 31 iulie, începând cu ora 17:30 și se vor disputa într-o singură manșă.

În caz de egalitate după 90 de minute, se vor disputa prelungiri și, dacă egalitatea va persista, se va trece la executarea loviturilor de departajare.
Vor evolua în această fază a competiției cele 42 de echipe câștigătoare ale fazelor județene ale Cupei și 34 de echipe care au jucat în precedenta ediție a Ligii 3.
Iată programul complet din turul 1:
AFC Viitorul Albeşti (BT) – ASMS ACS Sănătatea Darabani (BT)
CSO Viitorul Liteni (SV) – ACS Şomuz Fălticeni (SV)
AS Unirea Mirceşti (IS) – CSM Paşcani (IS)
AS Bradu Borca (NT) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (NT)
CSM FC Vaslui (VS) – AS Viitorul Curiţa (BC)
AS Avântul Zărneşti (BZ) – ACS Mausoleul Mărăşeşti (VN)
CS Gheorgheni (HR) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
ACS FC Păpăuţi (CV) – ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)
CS Viitorul Ianca (BR) – ACS Sportul Chiscani (BR)
ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – CS Sporting Lieşti (GL)
CSM Râmnicu Sărat (BZ) – CS Făurei (BR)
ACS Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) – CS Medgidia (CT)
CS Victoria Cumpăna (CT) – CSA Axiopolis Sport Cernavodă (CT)
Bărăganul Ciulniţa (IL) – AS FC Agricola Borcea (CL)
ACS Mostiştea Ulmu (CL) – ACSM Olteniţa (CL)
CSA Steaua Bucureşti (B) – CS Mihai Bravu (GR)
AS Vulturii Pasărea (IF) – ACS Viitorul Domneşti (IF)
CS Blejoi (PH) – CSM Flacăra Moreni (DB)
AS FC Precizia Săcele (BV) – AFC Hărman (BV)
ACS Ajax Botoroaga (TR) – CS Sporting Roşiori 2008 (TR)
AS Recolta Gura Şuţii (DB) – CS Real Bradu (AG)
CS Minerul Costeşti (VL) – ACS Unirea Bascov (AG)
CSM Slatina (OT) – ACS Vediţa Coloneşti M.S. (OT)
CS Cârcea (DJ) – CS Strehaia (MH)
AS Unirea Cruşeţ (GJ) – CS Inter Petrila (HD)
LPS Cetate Deva (HD) – CS Hunedoara (HD)
AFC Voinţa Lupac (CS) – CSM Lugoj (TM)
CS Millenium Giarmata (TM) – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (TM)
CS Avântul Periam (TM) – ACS Progresul Pecica (AR)
CS Măgura Cisnădie (SB) – ACS FC Avrig (SB)
Voinţa Stremţ (AB) – AFC Unirea 1924 (AB)
CS Ocna Mureş (AB) – ACS Industria Galda (AB)
CSC Sânmartin (BH) – AFC Unirea Tăşnad (SM)
SC Olimpia MCMXXI Satu Mare (SM) – SCM Zalău (SJ)
CS Floreşti (CJ) – CS Iernut (MS)
CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – ACS MSE Târgu Mureş (MS)
ACS Dumitra (BN) – ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN)
Progresul Şomcuţa Mare (MM) – FC Unirea Dej (CJ)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Citește și...

FOTO. Cinema One Laserplex, restaurante noi și primul hub comunitar din oraș, deschise astăzi în Aushopping Satu Mare

Centrul Comercial Aushopping Satu Mare își extinde oferta comercială și inaugurează astăzi cinematograful Cinema One Laserplex, noua zonă de food-court și Cartier Hub, primul...

Asociația ”Unu și Unu” în sprijinul copiilor prematuri născuți în Satu Mare

Miercuri, 5 decembrie, în cadrul secției de Nou Născuți de la Spitalul Județean de Urgență Satu Mare a avut loc un eveniment în cadrul...

Medicii care vor locui în blocul ANL au primit cheile de la apartamente

13 medici din Satu Mare, Cluj, Oradea și București, care lucrează la Spitalul Județean de Urgență Satu Mare, se pot muta în noile locuințe...

Corul Solemnis, în concert la Catedrala Ortodoxă “Adormirea Maicii Domnului”

Seria concertelor de Crăciun continuă în bisericile ortodoxe din municipiul Satu Mare. Astfel, marți, 10 decembrie 2019, începând cu ora 18, la catedrala ortodoxă română...

Concert de Craciun – Advent Konzert la Castelul Karolyi

Duminică, 8 decembrie, începând cu ora 18, în Castelul Karolyi, va avea loc Concertul de Crăciun susținut de pianista Czumbil Bernadette și soprana Noémi Veres. Programul...