CSM Satu Mare la primul meci pe teren propriu în acest sezon

Derby-ul etapei din week-end din liga a 4-a se joacă duminică pe stadionul Olimpia –Daniel Prodan din Satu Mare.

CSM Satu Mare și AS Căpleni se vor întâlni în duelul echipelor neînvinse și ocupante ale locurilor trei și doi în seria B.

CSM ul lui Ritli a disputant doar cinci partide din opt și au punctaj maxim, și un golaveraj de invidiat, 45-2.

În schimb AS Căpleni are o remiză și șapte victorii și un golaveraj de 37-6. Interesant e că CSM ul a marcat în cinci meciuri mai multe goluri ca și liderul Victoria Carei în opt (careienii au 39-1 golaveraj).

Liderul , Victoria Carei are un meci relativ ușor cu Unirea Pișcolt.
În seria A avem duelul vecinilor la Medieș-Apa și meciul oșenilor, Orașu Nou-Turț.
Iar seria B propane de asemenea cel puțin un meci interesant, Unirea Păulești- Crasna Moftin.

Iată programul de weekend:

LIGA A IV-A, SERIA A
(ZONA TUR-TALNA)
Etapa a 8-a
Sâmbătă, 12 octombrie, 14:00/16:00:
Voinţa Lazuri – AS Livada
Duminică, 13 octombrie, 12:00/14:00:
Talna Oraşu Nou – Voinţa Turţ
Dacia Medieşu Aurit – Victoria Apa
Venus Dumbrava – Energia Negreşti
Speranţa Halmeu – Turul Micula
Olimpia MCMXXI Satu Mare – Sportul Botiz, teren Botiz

LIGA A IV-A, SERIA B
(ZONA SOMEŞ)
Etapa a 8-a
Sâmbătă, 12 octombrie, 12:00 / 14:00:
Unirea Tăşnad – Ştiinţa Beltiug
Someşul Oar – Viitorul Vetiş
Duminică, 13 octombrie, 12:00 / 14:00:
Unirea Păuleşti – Crasna Moftinu Mic
Cetate Ardud 800 – Luceafărul Decebal
Recolta Dorolţ – Voinţa Doba
Voinţa Babţa – Someşul Odoreu, Someşul Odoreu s-a retras din campionat

LIGA A IV-A, SERIA C
(ZONA CRASNA)
Etapa a 9-a
Sâmbătă, 12 octombrie, 12:00 / 14:00:
CSM Victoria Carei – Unirea Pişcolt
Duminică, 13 octombrie, 12:00 / 14:00:
Viitorul Lucăceni – Schamagosch Ciumeşti
Schwaben Kalmandi Cămin – Victoria Tiream
Stăruinţa Berveni – Frohlich Foieni
AS Ghenci – Real Andrid
Fortuna Căpleni – Recolta Sanislău
Duminică, 13 octombrie, 14:00 / 16:00:
CSM Satu Mare – AS Căpleni

LIGA A V-A, SERIA A
Etapa a 7-a
Duminică, 13 octombrie, ora 13:00:
Termala Dindeşti – Olimpia Căuaş
Duminică, 13 octombrie, ora 16:00:
Vulturii Santău – Platanul Marna
Olimpia Domăneşti – Gloria Moftinu Mare
Kneho Urziceni – Dacia Supur, amânat
LIGA A V-A, SERIA B
Etapa a 7-a
Sâmbătă, 12 octombrie, ora 15:00:
Egri Sasok Agriş – AS CS Diferit
Sâmbătă, 12 octombrie, ora 16:00:
Prietenia Crucişor – Recolta Dorolț II (Dara)
Duminică, 13 octombrie, ora 13:00:
Viitorul Viile SM – Unirea Bercu
Duminică, 13 octombrie, ora 16:00:
Ugocea Porumbeşti – Codreana Homoroade

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Citește și...

Poeţii – Luminile cetăţii sufleteşti

Poeţii şi scriitorii Cetăţii Sătmarului nu sunt mulţi, dar au acel dar de la bunul Dumnezeu de a picura din tiparele sufletului: poezii, romane,...

Şedinţă cu scântei la Consiliul Local Păuleşti

Ultima şedinţă a Consiliului Local Păuleşti, care a avut loc miercuri după-amiază la sediul Primăriei, a fost una presărată cu scandal. Primarul comunei, liberalul...

Tâlhar reţinut de poliţiştii sătmăreni

Un tânăr, de 27 de ani, din localitatea Boghiș, a fost depistat la scurt timp și reținut de polițiști, fiind bănuit de săvârșirea unei...

Zilele Europene ale Patrimoniului

Prefectul judeţului Satu Mare, Darius Filip a participat joi, 17 octombrie 2019, de la ora 13,00, la deschiderea oficială a Zilelor Europene ale Patrimoniului,...

Aparatură medicală ultramodernă, donată de Vasile Lucuţ pentru Spitalul Judeţean

Importantă donație privată, oferită de omul de afaceri Vasile Lucuț - un aparat Echo Dopler, a fost montată în cadrul secţiei de Neurologie a...