More


    CSM Satu Mare la primul meci pe teren propriu în acest sezon

    =

    Derby-ul etapei din week-end din liga a 4-a se joacă duminică pe stadionul Olimpia –Daniel Prodan din Satu Mare.

    CSM Satu Mare și AS Căpleni se vor întâlni în duelul echipelor neînvinse și ocupante ale locurilor trei și doi în seria B.

    CSM ul lui Ritli a disputant doar cinci partide din opt și au punctaj maxim, și un golaveraj de invidiat, 45-2.

    În schimb AS Căpleni are o remiză și șapte victorii și un golaveraj de 37-6. Interesant e că CSM ul a marcat în cinci meciuri mai multe goluri ca și liderul Victoria Carei în opt (careienii au 39-1 golaveraj).

    Liderul , Victoria Carei are un meci relativ ușor cu Unirea Pișcolt.
    În seria A avem duelul vecinilor la Medieș-Apa și meciul oșenilor, Orașu Nou-Turț.
    Iar seria B propane de asemenea cel puțin un meci interesant, Unirea Păulești- Crasna Moftin.

    Iată programul de weekend:

    LIGA A IV-A, SERIA A
    (ZONA TUR-TALNA)
    Etapa a 8-a
    Sâmbătă, 12 octombrie, 14:00/16:00:
    Voinţa Lazuri – AS Livada
    Duminică, 13 octombrie, 12:00/14:00:
    Talna Oraşu Nou – Voinţa Turţ
    Dacia Medieşu Aurit – Victoria Apa
    Venus Dumbrava – Energia Negreşti
    Speranţa Halmeu – Turul Micula
    Olimpia MCMXXI Satu Mare – Sportul Botiz, teren Botiz

    LIGA A IV-A, SERIA B
    (ZONA SOMEŞ)
    Etapa a 8-a
    Sâmbătă, 12 octombrie, 12:00 / 14:00:
    Unirea Tăşnad – Ştiinţa Beltiug
    Someşul Oar – Viitorul Vetiş
    Duminică, 13 octombrie, 12:00 / 14:00:
    Unirea Păuleşti – Crasna Moftinu Mic
    Cetate Ardud 800 – Luceafărul Decebal
    Recolta Dorolţ – Voinţa Doba
    Voinţa Babţa – Someşul Odoreu, Someşul Odoreu s-a retras din campionat

    LIGA A IV-A, SERIA C
    (ZONA CRASNA)
    Etapa a 9-a
    Sâmbătă, 12 octombrie, 12:00 / 14:00:
    CSM Victoria Carei – Unirea Pişcolt
    Duminică, 13 octombrie, 12:00 / 14:00:
    Viitorul Lucăceni – Schamagosch Ciumeşti
    Schwaben Kalmandi Cămin – Victoria Tiream
    Stăruinţa Berveni – Frohlich Foieni
    AS Ghenci – Real Andrid
    Fortuna Căpleni – Recolta Sanislău
    Duminică, 13 octombrie, 14:00 / 16:00:
    CSM Satu Mare – AS Căpleni

    LIGA A V-A, SERIA A
    Etapa a 7-a
    Duminică, 13 octombrie, ora 13:00:
    Termala Dindeşti – Olimpia Căuaş
    Duminică, 13 octombrie, ora 16:00:
    Vulturii Santău – Platanul Marna
    Olimpia Domăneşti – Gloria Moftinu Mare
    Kneho Urziceni – Dacia Supur, amânat
    LIGA A V-A, SERIA B
    Etapa a 7-a
    Sâmbătă, 12 octombrie, ora 15:00:
    Egri Sasok Agriş – AS CS Diferit
    Sâmbătă, 12 octombrie, ora 16:00:
    Prietenia Crucişor – Recolta Dorolț II (Dara)
    Duminică, 13 octombrie, ora 13:00:
    Viitorul Viile SM – Unirea Bercu
    Duminică, 13 octombrie, ora 16:00:
    Ugocea Porumbeşti – Codreana Homoroade



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img