Fotbalul județean trece la ora de… iarnă



Se anunță un nou sfârșit de săptămână plin de fotbal în județ.

Sunt programate meciuri interesante în cele trei serii ale ligii a 4-a iar în liga a 5-a începe returul…
Cum sâmbătă noapte România trece la ora de iarnă și programul meciurilor suferă modificări.
Astfel de duminică ora oficială de disputare a meciurilor în fotbalul județean va fi…14!
La cererea echipelor, AJF ul accept însă și o modificare a orei de start cu condiția să nu se … întunece până la finalul partidei!
Cel mai interesant meci al acestui sfârșit de săptămână e programat la Carei. Victoria va întîlni sâmbătă de la ora 11 pe AS Căpleni. Un duel interesant între cele mai bune două echipe ale seriei C.
În seria A , formațiile de pe podium par a avea misiuni ușoare, cel mai echilibrat duel se anunță a fi cel de la Medieș dintre Dacia și Energia Negrești.
CSM Satu Mare joacă la Lucăceni și mai mult ca sigur nu va avea probleme în a și trece în cont o nouă victorie la scor…
De remarcat că duminică avem și un meciul al selecționatelor de junior U 15 din județele Satu Mare și Bihor. Meciul e programat la Micula de la ora 12.

LIGA A IV-A, SERIA A
(ZONA TUR-TALNA)

Etapa a 10-a

Sâmbătă, 26 octombrie, 13:00 / 15:00:
Speranţa Halmeu – Talna Oraşu Nou
Sâmbătă, 26 octombrie, 14:00 / 16:00:
Sportul Botiz – AS Livada
Duminică, 27 octombrie, 12:00 / 14:00:
Olimpia MCMXXI Satu Mare – Voinţa Lazuri
Duminică, 27 octombrie, 13:15 / 15:15:
Dacia Medieşu Aurit – Energia Negreşti
Duminică, 27 octombrie, 14:00 – seniorii:
Turul Micula – Victoria Apa
Venus Dumbrava – Voinţa Turţ, amânat

LIGA A IV-A, SERIA B
(ZONA SOMEŞ)

Etapa a 10-a

Sâmbătă, 26 octombrie, 12:00 / 14:00:
Someşul Oar – Unirea Păuleşti
Duminică, 27 octombrie, 12:00 / 14:00:
Viitorul Vetiş – Ştiinţa Beltiug
Cetate Ardud 800 – Crasna Moftinu Mic (12:00 – seniorii / 14 – juniorii, teren Mădăras)
Recolta Dorolţ – Voinţa Babţa
Unirea Tăşnad – Luceafărul Decebal, amânat
Voinţa Doba – Someşul Odoreu, Someşul Odoreu s-a retras din campionat

LIGA A IV-A, SERIA C
(ZONA CRASNA)

Etapa a 11-a

Sâmbătă, 26 octombrie, 9:00 / 11:00:
CSM Victoria Carei – AS Căpleni
Sâmbătă, 26 octombrie, 12:00 – seniorii / 14:00 – juniorii:
Viitorul Lucăceni – CSM Satu Mare
Duminică, 27 octombrie, 12:00 / 14:00:
Schwaben Kalmandi Cămin – Recolta Sanislău
Stăruinţa Berveni – Schamagosch Ciumeşti
AS Ghenci – Unirea Pişcolt
Fortuna Căpleni – Frohlich Foieni
Victoria Tiream – Real Andrid

LIGA A V-A, SERIA A

Etapa a 9-a (Retur)

Duminică, 27 octombrie, ora 13:00:
Olimpia Căuaş – Kneho Urziceni
Olimpia Domăneşti – Vulturii Santău
Duminică, 27 octombrie, ora 15:30:
Gloria Moftinu Mare – Termala Dindeşti
Platanul Marna – Dacia Supur

LIGA A V-A, SERIA B

Etapa a 9-a (Retur)

Sâmbătă, 26 octombrie, 16:00:
Recolta Dorolț II (Dara) – AS CS Diferit
Codreana Homoroade – Unirea Bercu
Duminică, 27 octombrie, ora 14:30:
Viitorul Viile SM – Egri Sasok Agriş
Duminică, 27 octombrie, ora 15:00:
Ugocea Porumbeşti – Prietenia Crucişor
Cupa României, Faza I, restanţă
Duminică, 27 octombrie, ora 12:00:
Codreana Homoroade – Voinţa Doba, teren Doba
Under 15
Selecţionata Satu Mare- Selecţionata Bihor , duminică, ora 11:00, Micula





ULTIMELE ȘTIRI

Latest Posts