More


    Fotbalul județean trece la ora de… iarnă

    =

    Se anunță un nou sfârșit de săptămână plin de fotbal în județ.

    Sunt programate meciuri interesante în cele trei serii ale ligii a 4-a iar în liga a 5-a începe returul…
    Cum sâmbătă noapte România trece la ora de iarnă și programul meciurilor suferă modificări.
    Astfel de duminică ora oficială de disputare a meciurilor în fotbalul județean va fi…14!
    La cererea echipelor, AJF ul accept însă și o modificare a orei de start cu condiția să nu se … întunece până la finalul partidei!
    Cel mai interesant meci al acestui sfârșit de săptămână e programat la Carei. Victoria va întîlni sâmbătă de la ora 11 pe AS Căpleni. Un duel interesant între cele mai bune două echipe ale seriei C.
    În seria A , formațiile de pe podium par a avea misiuni ușoare, cel mai echilibrat duel se anunță a fi cel de la Medieș dintre Dacia și Energia Negrești.
    CSM Satu Mare joacă la Lucăceni și mai mult ca sigur nu va avea probleme în a și trece în cont o nouă victorie la scor…
    De remarcat că duminică avem și un meciul al selecționatelor de junior U 15 din județele Satu Mare și Bihor. Meciul e programat la Micula de la ora 12.

    LIGA A IV-A, SERIA A
    (ZONA TUR-TALNA)

    Etapa a 10-a

    Sâmbătă, 26 octombrie, 13:00 / 15:00:
    Speranţa Halmeu – Talna Oraşu Nou
    Sâmbătă, 26 octombrie, 14:00 / 16:00:
    Sportul Botiz – AS Livada
    Duminică, 27 octombrie, 12:00 / 14:00:
    Olimpia MCMXXI Satu Mare – Voinţa Lazuri
    Duminică, 27 octombrie, 13:15 / 15:15:
    Dacia Medieşu Aurit – Energia Negreşti
    Duminică, 27 octombrie, 14:00 – seniorii:
    Turul Micula – Victoria Apa
    Venus Dumbrava – Voinţa Turţ, amânat

    LIGA A IV-A, SERIA B
    (ZONA SOMEŞ)

    Etapa a 10-a

    Sâmbătă, 26 octombrie, 12:00 / 14:00:
    Someşul Oar – Unirea Păuleşti
    Duminică, 27 octombrie, 12:00 / 14:00:
    Viitorul Vetiş – Ştiinţa Beltiug
    Cetate Ardud 800 – Crasna Moftinu Mic (12:00 – seniorii / 14 – juniorii, teren Mădăras)
    Recolta Dorolţ – Voinţa Babţa
    Unirea Tăşnad – Luceafărul Decebal, amânat
    Voinţa Doba – Someşul Odoreu, Someşul Odoreu s-a retras din campionat

    LIGA A IV-A, SERIA C
    (ZONA CRASNA)

    Etapa a 11-a

    Sâmbătă, 26 octombrie, 9:00 / 11:00:
    CSM Victoria Carei – AS Căpleni
    Sâmbătă, 26 octombrie, 12:00 – seniorii / 14:00 – juniorii:
    Viitorul Lucăceni – CSM Satu Mare
    Duminică, 27 octombrie, 12:00 / 14:00:
    Schwaben Kalmandi Cămin – Recolta Sanislău
    Stăruinţa Berveni – Schamagosch Ciumeşti
    AS Ghenci – Unirea Pişcolt
    Fortuna Căpleni – Frohlich Foieni
    Victoria Tiream – Real Andrid

    LIGA A V-A, SERIA A

    Etapa a 9-a (Retur)

    Duminică, 27 octombrie, ora 13:00:
    Olimpia Căuaş – Kneho Urziceni
    Olimpia Domăneşti – Vulturii Santău
    Duminică, 27 octombrie, ora 15:30:
    Gloria Moftinu Mare – Termala Dindeşti
    Platanul Marna – Dacia Supur

    LIGA A V-A, SERIA B

    Etapa a 9-a (Retur)

    Sâmbătă, 26 octombrie, 16:00:
    Recolta Dorolț II (Dara) – AS CS Diferit
    Codreana Homoroade – Unirea Bercu
    Duminică, 27 octombrie, ora 14:30:
    Viitorul Viile SM – Egri Sasok Agriş
    Duminică, 27 octombrie, ora 15:00:
    Ugocea Porumbeşti – Prietenia Crucişor
    Cupa României, Faza I, restanţă
    Duminică, 27 octombrie, ora 12:00:
    Codreana Homoroade – Voinţa Doba, teren Doba
    Under 15
    Selecţionata Satu Mare- Selecţionata Bihor , duminică, ora 11:00, Micula



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img