Oaspeții au rezistat doar o oră!

=

Derby-ul rundei din week-end din liga a 4-a s-a jucat duminică după amiază pe stadionul Olimpia-Daniel Prodan.

CSM Satu Mare și AS Căpleni , echipe neînvinse în seria B au oferit o partidă plăcută cu ocazii de ambele părți și cu un învingător oarecum previzibil…Campioana CSM Satu Mare s-a impus , scor 4-0 în fața câștigătoarei din sezonul trecut a seriei C..Doar că desprinderea a venit în a doua parte a meciului după ce oaspeții pare-se că şi-au termina energia.

Tincău a deschis scorul în minutul 33 după o fază încâlcită în careu celor din Căpleni. Curileac le-a interzis oaspeților egalarea cu două intervenții spectaculoase…Iar apoi după pauză, Schvarzkopf după o fază superbă ( min 68 ) și Faur min 70 au lămurit situația pe tabelă…La 3-0 oaspeții au ratat o lovitură de pedeapsă iar în minutul 90 Faur a reușit dubla …Scor final 4-0 și CSM ul așteaptă acum derby-ul seriei cu Victoria Carei.

CSM Satu Mare- Curileac- Tincă, Ritli, Doroș, Ionescu-Faur, Schvarzkopf, Simon, Jakab-Cadar, Nyilvan.

Rezerve-Oșan, Bordac, Negrean, Dragoș, Zima, ȚocaNyilvan B.
    AS Căpleni-Veibel-Keszenheimer, Fleisz, Pataki, Baumgartner-Moldovan, Szilaghi, Gecse A, Gecse G.-Bakai, Szabo

Rezerve-Illyes, Baumgartner P, Homagyi A, Bekesi, , Papp, Hauler.