More


    Week-end-ul derby-rilor în Liga a 4-a

    =

    Un sfârșit de săptămână extreme de atractiv pentru iubitorii fotbalului județean.

    În liga a 4-a avem seria și derby-ul, primele clasate urmând să se întâlnească între ele sâmbătă și duminică.

    Seria A le aduce față n față la Orașu Nou pe primele două clasate, Talna ( loc 2) va încerca să detroneze liderul Olimpia. Trupa suporterilor e singura neînvinsă în serie, elevii lui Nelu Donca având doar o remiză la active, 3-3 la Micula, în rest doar victorii…

    De remarcat că tot în seria A mai se joacă și duelul urmăritoarelor…Negrești-Micula, echipe care au demonstrate că pot spera la un loc în play off ul de la finalul campionatului.

    Seria B aduce un meci interesant între Păulești și Recolta Dorolț. Trupa lui Cosmin Iuhas, Recolta e pe prima poziție și speră să rămână acolo și după meciul de duminică.

    În fine, pe stadionul Daniel Prodan din Satu Mare , sâmbătă de la ora 12 se vor întâlni cele mai bune echipe ale seriei C.

    Campioana din sezonul trecut, CSM Satu Mare e favorită în fața Victoriei din Carei..Ambele echipe au punctaj maxim iar împreună au marcat în această toamnă peste 100 de goluri…
    AJF-ul va anunța azi oficialii meciurilor din week-end iar numele arbitrilor ce vor conduce derby-urile pot fi aflate de pe site ul nostru www.gazetanord-vest.ro imediat după ora prânzului, vineri.

    LIGA A IV-A, SERIA A
    (ZONA TUR-TALNA)
    Etapa a 11-a
    Sâmbătă, 2 noiembrie, 11:00 – seniorii:
    Victoria Apa – Venus Dumbrava
    Sâmbătă, 2 noiembrie, 12:00 / 14:00:
    Voinţa Lazuri – Speranţa Halmeu
    Duminică, 3 noiembrie, 12:00 / 14:00:
    Energia Negreşti – Turul Micula
    Talna Oraşu Nou – Olimpia MCMXXI Satu Mare
    Voinţa Turţ – Sportul Botiz
    AS Livada – Dacia Medieşu Aurit

    LIGA A IV-A, SERIA B
    (ZONA SOMEŞ)
    ETAPA A 11-A
    Sâmbătă, 2 noiembrie, 11:00 – seniorii:
    Crasna Moftinu Mic – Voinţa Doba
    Sâmbătă, 2 noiembrie, 12:00 / 14:00:
    Ştiinţa Beltiug – Cetate Ardud 800
    Duminică, 3 noiembrie, 12:00 / 14:00:
    Unirea Păuleşti – Recolta Dorolţ
    Voinţa Babţa – Someşul Oar
    Luceafărul Decebal – Viitorul Vetiş
    Unirea Tăşnad – Someşul Odoreu, Someşul Odoreu s-a retras din campionat

    LIGA A IV-A, SERIA C
    (ZONA CRASNA)
    Etapa a 12-a
    Sâmbătă, 2 noiembrie, 12:00 – seniorii / 14:00 – juniorii:
    CSM Satu Mare – CSM Victoria Carei
    Duminică, 3 noiembrie, 11:00 / 13:00:
    Unirea Pişcolt – Fortuna Căpleni, teren Dindeşti
    Duminică, 3 noiembrie, 12:00 / 14:00:
    Viitorul Lucăceni – Schwaben Kalmandi Cămin
    AS Căpleni – Stăruinţa Berveni
    Schamagosch Ciumeşti – AS Ghenci
    Frohlich Foieni – Victoria Tiream
    Real Andrid – Recolta Sanislău

    LIGA A V-A, SERIA A
    Etapa a 10-a (Retur)
    Duminică, 3 noiembrie, 10:30:
    Olimpia Căuaş – Platanul Marna
    Duminică, 3 noiembrie, 13:00:
    Kneho Urziceni – Vulturii Santău
    Duminică, 3 noiembrie, 15:00:
    Termala Dindeşti – Olimpia Domăneşti
    Dacia Supur – Gloria Moftinu Mare, amânat

    LIGA A V-A, SERIA B
    Etapa a 10-a (Retur)
    Duminică, 3 noiembrie, 14:00:
    Unirea Bercu – Ugocea Porumbeşti
    Egri Sasok Agriş – Prietenia Crucişor
    Viitorul Viile SM – Recolta Dorolț II (Dara)
    AS CS Diferit – Codreana Homoroade, amânat
    Cupa României, Faza I
    Olimpia Domăneşti – Viitorul Lucăceni se va disputa în 06.11.2019



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img