Week-end-ul derby-rilor în Liga a 4-a



Un sfârșit de săptămână extreme de atractiv pentru iubitorii fotbalului județean.

În liga a 4-a avem seria și derby-ul, primele clasate urmând să se întâlnească între ele sâmbătă și duminică.

Seria A le aduce față n față la Orașu Nou pe primele două clasate, Talna ( loc 2) va încerca să detroneze liderul Olimpia. Trupa suporterilor e singura neînvinsă în serie, elevii lui Nelu Donca având doar o remiză la active, 3-3 la Micula, în rest doar victorii…

De remarcat că tot în seria A mai se joacă și duelul urmăritoarelor…Negrești-Micula, echipe care au demonstrate că pot spera la un loc în play off ul de la finalul campionatului.

Seria B aduce un meci interesant între Păulești și Recolta Dorolț. Trupa lui Cosmin Iuhas, Recolta e pe prima poziție și speră să rămână acolo și după meciul de duminică.

În fine, pe stadionul Daniel Prodan din Satu Mare , sâmbătă de la ora 12 se vor întâlni cele mai bune echipe ale seriei C.

Campioana din sezonul trecut, CSM Satu Mare e favorită în fața Victoriei din Carei..Ambele echipe au punctaj maxim iar împreună au marcat în această toamnă peste 100 de goluri…
AJF-ul va anunța azi oficialii meciurilor din week-end iar numele arbitrilor ce vor conduce derby-urile pot fi aflate de pe site ul nostru www.gazetanord-vest.ro imediat după ora prânzului, vineri.

LIGA A IV-A, SERIA A
(ZONA TUR-TALNA)
Etapa a 11-a
Sâmbătă, 2 noiembrie, 11:00 – seniorii:
Victoria Apa – Venus Dumbrava
Sâmbătă, 2 noiembrie, 12:00 / 14:00:
Voinţa Lazuri – Speranţa Halmeu
Duminică, 3 noiembrie, 12:00 / 14:00:
Energia Negreşti – Turul Micula
Talna Oraşu Nou – Olimpia MCMXXI Satu Mare
Voinţa Turţ – Sportul Botiz
AS Livada – Dacia Medieşu Aurit

LIGA A IV-A, SERIA B
(ZONA SOMEŞ)
ETAPA A 11-A
Sâmbătă, 2 noiembrie, 11:00 – seniorii:
Crasna Moftinu Mic – Voinţa Doba
Sâmbătă, 2 noiembrie, 12:00 / 14:00:
Ştiinţa Beltiug – Cetate Ardud 800
Duminică, 3 noiembrie, 12:00 / 14:00:
Unirea Păuleşti – Recolta Dorolţ
Voinţa Babţa – Someşul Oar
Luceafărul Decebal – Viitorul Vetiş
Unirea Tăşnad – Someşul Odoreu, Someşul Odoreu s-a retras din campionat

LIGA A IV-A, SERIA C
(ZONA CRASNA)
Etapa a 12-a
Sâmbătă, 2 noiembrie, 12:00 – seniorii / 14:00 – juniorii:
CSM Satu Mare – CSM Victoria Carei
Duminică, 3 noiembrie, 11:00 / 13:00:
Unirea Pişcolt – Fortuna Căpleni, teren Dindeşti
Duminică, 3 noiembrie, 12:00 / 14:00:
Viitorul Lucăceni – Schwaben Kalmandi Cămin
AS Căpleni – Stăruinţa Berveni
Schamagosch Ciumeşti – AS Ghenci
Frohlich Foieni – Victoria Tiream
Real Andrid – Recolta Sanislău

LIGA A V-A, SERIA A
Etapa a 10-a (Retur)
Duminică, 3 noiembrie, 10:30:
Olimpia Căuaş – Platanul Marna
Duminică, 3 noiembrie, 13:00:
Kneho Urziceni – Vulturii Santău
Duminică, 3 noiembrie, 15:00:
Termala Dindeşti – Olimpia Domăneşti
Dacia Supur – Gloria Moftinu Mare, amânat

LIGA A V-A, SERIA B
Etapa a 10-a (Retur)
Duminică, 3 noiembrie, 14:00:
Unirea Bercu – Ugocea Porumbeşti
Egri Sasok Agriş – Prietenia Crucişor
Viitorul Viile SM – Recolta Dorolț II (Dara)
AS CS Diferit – Codreana Homoroade, amânat
Cupa României, Faza I
Olimpia Domăneşti – Viitorul Lucăceni se va disputa în 06.11.2019





ULTIMELE ȘTIRI

Latest Posts