More


    Marius Omuţ împarte dreptatea mâine, la Satu Mare! Delegări!

    =

    Un sfârșit de săptămână extreme de atractiv pentru iubitorii fotbalului județean.

    În liga a 4-a avem seria și derby-ul, primele clasate urmând să se întâlnească între ele sâmbătă și duminică.

    Seria A le aduce față n față la Orașu Nou pe primele două clasate, Talna ( loc 2) va încerca să detroneze liderul Olimpia. Trupa suporterilor e singura neînvinsă în serie, elevii lui Nelu Donca având doar o remiză la active, 3-3 la Micula, în rest doar victorii…

    De remarcat că tot în seria A mai se joacă și duelul urmăritoarelor…Negrești-Micula, echipe care au demonstrate că pot spera la un loc în play off ul de la finalul campionatului.

    Seria B aduce un meci interesant între Păulești și Recolta Dorolț. Trupa lui Cosmin Iuhas, Recolta e pe prima poziție și speră să rămână acolo și după meciul de duminică.

    În fine, pe stadionul Daniel Prodan din Satu Mare , sâmbătă de la ora 12 se vor întâlni cele mai bune echipe ale seriei C.

    Campioana din sezonul trecut, CSM Satu Mare e favorită în fața Victoriei din Carei..Ambele echipe au punctaj maxim iar împreună au marcat în această toamnă peste 100 de goluri…

    Liga a IV-a, Seria A

    (Zona Tur-Talna)

    Etapa a 11-a

    Sâmbătă, 2 noiembrie, 11:00 – seniorii:

    Victoria Apa – Venus Dumbrava

    A: Mihai Marius

    A1: Bathory Ştefan

    A2: Nagy Szabolcs

    Obs. Por Constantin

    Sâmbătă, 2 noiembrie, 12:00 / 14:00:

    Voinţa Lazuri – Speranţa Halmeu

    A: Rad Bogdan

    A1: Reday Arpad

    A2: Maxi Cătălin

    Obs. Iuhas Ioan

    Duminică, 3 noiembrie, 12:00 / 14:00:

    Energia Negreşti – Turul Micula

    A: Simon Elek

    A1: Bathory Ştefan

    A2: Nagy Szabolcs

    Obs. Turtureanu Ioan

    Talna Oraşu Nou – Olimpia MCMXXI Satu Mare

    A: Vidican Rareş

    A1: BH

    A2: BH

    Obs. Por Constantin

    Voinţa Turţ – Sportul Botiz

    A: Pop Emanuel

    A1: Miclău$ Răzvan

    A2: Raţ Jr.

    Obs. Chioreanu Radu

    AS Livada – Dacia Medieşu Aurit

    A: Rad Bogdan

    A1: Botoş Roland

    A2: Turoczi Sergiu

    Obs. Stoica Viorel


    Liga a IV-a, Seria B

    (Zona Someş)

    Etapa a 11-a

    Sâmbătă, 2 noiembrie, 11:00 – seniorii:

    Crasna Moftinu Mic – Voinţa Doba

    A: Pop Lucian

    A1: Sălăgean Norbert

    A2: Ciceu Marian

    Obs. Torok Zoltan

    Sâmbătă, 2 noiembrie, 12:00 / 14:00:

    Ştiinţa Beltiug – Cetate Ardud 800

    A: Simon Elek

    A1: Denis Gherman

    A2: Sician Mihai

    Obs. Vigu Iosif

    Duminică, 3 noiembrie, 12:00 / 14:00:

    Unirea Păuleşti – Recolta Dorolţ

    A: Codrea Mihai

    A1: BM

    A2: BM

    Obs. Pataki Zoltan

    Voinţa Babţa – Someşul Oar

    A: SJ

    A1: SJ

    A2: SJ

    Obs. Morar Nicolae

    Luceafărul Decebal – Viitorul Vetiş

    A: Neichi Sergiu

    A1: Bauer Iosif

    A2: Bauer Adalbert

    Obs. Borz Ionel

    Unirea Tăşnad – Someşul Odoreu, Someşul Odoreu s-a retras din campionat


    Liga a IV-a, Seria C

    (Zona Crasna)

    Etapa a 12-a

    Sâmbătă, 2 noiembrie, 12:00 – seniorii / 14:00 – juniorii:

    CSM Satu Mare – CSM Victoria Carei

    A: Omuţ Marius

    A1: Corb Alexandru

    A2: Paşcu Radu

    Obs. Ziman Cornel

    Duminică, 3 noiembrie, 11:00 / 13:00:

    Unirea Pişcolt – Fortuna Căpleni, teren Dindeşti

    A: Bogdan Răvan

    A1: Estan Alex Frz

    A2: Bonţidean Armando Daniel Tamas

    Obs. Halici Eugen

    Duminică, 3 noiembrie, 12:00 / 14:00:

    Viitorul Lucăceni – Schwaben Kalmandi Cămin

    A: Kovacs Szabolcs

    A1: Kopriva Zsolt

    A2: Sălăgean Norbert

    Obs. Năstruţ Liviu

    AS Căpleni – Stăruinţa Berveni

    A: Rebegea Ciprian Gelu

    A1: Lukacs Levente

    A2: Sician Gabriel

    Obs. Cseh Sandor

    Schamagosch Ciumeşti – AS Ghenci

    A: Kopriva Tamas

    A1: Biro Eniko

    A2: Toth Kristian

    Obs. Petz Istvan

    Frohlich Foieni – Victoria Tiream

    A: Peneghi Şerban

    A1: Moisa Florin

    A2: Chiorean Raul

    Obs. Kegyes Tiberiu

    Real Andrid – Recolta Sanislău

    A: Bărbuş Stejerel

    A1: Trella Zoran

    A2: Şerban Ovidiu

    Obs. Rus Gavril


     

    Liga a V-a, Seria A

    Etapa a 10-a (Retur)

    Duminică, 3 noiembrie, 10:30:

    Olimpia Căuaş – Platanul Marna

    A: Petruţ Sebastian

    A1: Peter Alin

    A2: Peter Iulian

    Obs. Rozs Zoltan/Mândrean Remus

    Duminică, 3 noiembrie, 13:00:

    Kneho Urziceni – Vulturii Santău

    A: Peter Alin

    A1: Peter Iulian

    A2: Petruţ Sebastian

    Obs. Pintea Mircea

    Duminică, 3 noiembrie, 15:00:

    Termala Dindeşti – Olimpia Domăneşti

    A: Bogdan Răzvan

    A1: Estan Alex Frz.

    A2: Bonţidean Armando Daniel Tamas

    Obs. Halici Eugen

    Dacia Supur – Gloria Moftinu Mare, amânat


    LIGA A V-A, SERIA B

    Etapa a 10-a (Retur)

    Duminică, 3 noiembrie, 14:00:

    Unirea Bercu – Ugocea Porumbeşti

    A: Chiorean George

    A1: Miron Ciprian

    A2: Szakacs Zsolt

    Obs. Dorca Marcel

    Egri Sasok Agriş – Prietenia Crucişor

    A: Pop Lucian

    A1: Dumitraş Gheorghe

    A2: Szabo Andrei

    Obs. Gherasim Alexandru

    Viitorul Viile SM – Recolta Dorolț II (Dara)

    A: Ciocoi Marian

    A1: Sas Bogdan

    A2: Lakatos Gabor

    Obs. Racolţa Vasile

    AS CS Diferit  – Codreana Homoroade, amânat


    * Arbitrii sunt obligaţi să vizualizeze delegările postate pe site-ul AJF, pentru a fi la curent cu eventualele modificări.



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img