More


    32 de echipe participă la Cupa AJF SM 2020

    =

    La sediul AJF a fost stabilită componența seriilor și programul deja tradiționalului de futsal rezervat echipelor de juniori din județ.

    Cupa AJF Satu Mare 2020 va aduce la start 32 de echipe, iar competiția va începe pe 2 ianuarie la sala LPS.

    Seria A

    Joi (02.01.2020), ora 12:00-15:00
    1.Turul Micula
    2.Olimpia MCMXXI SM
    3.Someşul Oar
    4.Dacia Medieşu Aurit

    Seria B

    Joi (02.01.2020), ora 15:00-18:00
    1.CSM Satu Mare I
    2.Voinţa Doba
    3.AS Livada
    4.Viitorul Vetiş I

    Seria C

    Vineri (03.01.2020), ora 12:00-15:00
    1.Unirea Păuleşti I
    2.Schwaben Kalmandi Cămin
    3.Recolta Sanislău
    4.Voinţa Turţ

    Seria D

    Vineri (03.01.2020), ora 15:00-18:00
    1.Frohlich Foieni
    2.AS Căpleni
    3.Codreana Bârsău (Şcoala Gimnazială-ONSS)
    4.Voinţa Lazuri

    Seria E

    Sâmbătă (04.01.2020), ora 08:30-11:30
    1.Unirea Păuleşti II
    2.Cetate Ardud 800
    3.Energia Negreşti Oaş
    4.Viitorul Vetiş II

    Seria F

    Sâmbătă (04.01.2020), ora 11:30-14:30
    1.CSM Victoria Carei I
    2.Sportul Botiz
    3.Venus Dumbrava
    4.Schamagosch Ciumeşti / Berveni 2001-2002

    Seria G

    Sâmbătă (04.01.2020), ora 14:30-17:30
    1.Schamagosch Ciumeşti / Stăruinţa Berveni 2003-2004
    2.CSM Victoria Carei II
    3.CSM Satu Mare II
    4.Luceafărul Decebal

    Seria H

    Sâmbătă (04.01.2020), ora 17:30-20:30
    1.Recolta Dorolţ
    2.Fortuna Căpleni
    3.Unirea Tăşnad
    4.Victoria Tiream

    * În cazul retragerii uneia din echipele de mai sus, aceasta poate să fie înlocuită cu una dintre echipele din cadrul juniori A1, seriile A, B, C.

    Ordinea jocurilor din grupe e următoarea:
    1. 1-2
    2. 3-4
    3. 3-1
    4. 2-4
    5. 1-4
    6. 2-3

    Tragerea la sorţi după terminarea ultimului joc din ultima grupă, sâmbătă, 04.01.2020.
    Duminică (05.01.2020), de la ora 09:00, urmează jocurile eliminatorii, conform tragerii la sorţi efectuate după încheierea meciurilor din grupe.

    09:00 – 13:00 – optimi de finala (tragere la sorti)
    13:00 – 15:00 – sferturi de finala (tragere la sorti)
    15:00 – 16:00 – semifinale
    16:00 – 16:20 locul 3-4 (2 X 10 minute)
    – Meci demonstrativ fete U14: ACS Daliana Carei – AS Codreana Bârsău de Sus (2 X 10 minute)

    17:00 – FINALA
    COMPETIȚIEI

    Criteriile de calificare din faza grupelor sunt:
    Se califică în faza optimilor de finala echipele clasate pe locurile 1 și 2 din cele 8 grupe.
    La tragerea la sorţi pentru optimi de finală, într-o urnă vor fi plasate echipele clasate pe locul 1 din grupe (8 echipe), iar în cealaltă urnă vor fi echipele clasate pe locul 2 din grupe (8 echipe).
    La tragerea la sorţi pentru sferturi de finală şi semifinale va fi o singură urnă pentru echipele câştigătoare.
    * Comisia organizatoare îşi rezervă dreptul de a modifica componenţa seriilor şi orele de disputare în caz de forţă majoră până în data de 23.12.2019.
    ** Echipele participante sunt rugate a consulta site-ul AJF, zilnic, pentru eventualele modificări.

    Componenţa Comisiei de disciplină şi competiţii a turneului “Cupa AJF 2020”:
    Mazilu Ovidiu
    Kovacs Szabolcs
    Szilagyi Ştefan
    Pataki Zoltan
    Borz Ionel
    Katona Arpad

    Informații suplimentare: Szilagyi Ștefan, nr. tel. 0744504136.



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img