More


    Fotbal în sală / Cupa AJF din a doua zi a lui 2020, la sala LPS

    =

    Tradiționalul turneu de fotbal în sală organizat de AJF Satu Mare și la care participă echipele de juniori A din județ va avea loc în primele zile ale anului 2020.
    „Cupa AJF Satu Mare 2020”, a ajuns la a 7-a ediție, este dedicată juniorilor născuți în anul 2001 sau mai tineri. Competiția se va desfășura în sala de sport „Ecaterina Both” în intervalul 2-5 ianuarie 2020.

    Seria A
    Joi, 2 ianuarie, între orele
    12.00-15.00
    1.Turul Micula
    2.Olimpia MCMXXI
    3.Someşul Oar
    4.Dacia Medieş

    Seria B
    Joi, 2 ianuarie (15.00-18.00)
    1.CSM Satu Mare I
    2.Voinţa Doba
    3.AS Livada
    4.Viitorul Vetiş I

    Seria C
    Vineri, 3 ianuarie (12.00-15.00)
    1.Unirea Păuleşti I
    2.Schwaben Cămin
    3.Recolta Sanislău
    4.Voinţa Turţ

    Seria D
    Vineri, 3 ianuarie (15.00-18.00)
    1.Frohlich Foieni
    2.AS Căpleni
    3.Codreana Bârsău
    4.Voinţa Lazuri

    Seria E
    Sâmbătă, 4 ianuarie (08.30-11.30)
    1.Unirea Păuleşti II
    2.Cetate Ardud
    3.Energia Negreşti
    4.Viitorul Vetiş II

    Seria F
    Sâmbătă, 4 ianuarie (11.30-14.30)
    1.Victoria Carei I
    2.Sportul Botiz
    3.Venus Dumbrava
    4.Schamagosch Ciumeşti/Berveni 2001-2002

    Seria G
    Sâmbătă, 4 ianuarie (14.30-17.30)
    1.Schamagosch Ciumeşti/Stăruinţa Berveni 2003-2004
    2.Victoria Carei II
    3.CSM Satu Mare II
    4.Luceafărul Decebal

    Seria H
    Sâmbătă, 4 ianuarie (17.30-20.30)
    1.Recolta Dorolţ
    2.Fortuna Căpleni
    3.Unirea Tăşnad
    4.Victoria Tiream
    * În cazul retragerii uneia din echipele de mai sus, aceasta poate să fie înlocuită cu una dintre echipele din cadrul juniorilor A1, seriile A, B, C.
    Ordinea jocurilor din grupe e urmatoarea:
    1. 1-2
    2. 3-4
    3. 3-1
    4. 2-4
    5. 1-4
    6. 2-3
    Tragerea la sorţi după terminarea ultimului joc din ultima grupă, sâmbătă, 4 ianuarie.
    Duminică, 5 ianuarie, de la ora 09.00, urmează jocurile eliminatorii.
    • 09.00 – 13.00 – optimi de finală
    • 13.00 – 15.00 – sferturi de finală
    • 15.00 – 16.00 – semifinale
    • 16.00 – 16.20 locul 3-4 (2 X 10 minute)
    • Meci demonstrativ fete U14, Daliana Carei – AS Codreana Bârsău de Sus (2 X 10 minute)
    • 17.00 – Finala turneului



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img