More


    Kadar George de la LPS – CS Satu Mare, atletul anului 2019

    =

    Asociația Județeană de Atletism a organizat în premieră o gală a celor mai buni atleti din județ. Chiar dacă la nivel de județ atletismul nu se poate lăuda cu condiții deosebite de pregătire, și asta din păcate consemnăm de ani buni, iată că inimoșii antrenori și oamenii care iubesc acest sport reușesc an de an să aducă rezultate deosebite pentru cluburile din Sătmar.

    La fel s-a întâmplat și în 2019, când lista medaliaților e una lungă, iar rezultatele îmbucurătoare.
    Membrii AJ Atletism și invitații lor s-au bucurat ieri de o gală în care sportivii și antrenorii lor au fost în centrul atenției…
    Sportivii premiați sunt sportivii care s-au clasat în primele opt locuri la Campionatele naționale, cel mai bun rezultat fiind obținut de Kadar George de la LPS – CS Satu Mare.

     

    Sportivi care au obtinut locul 7 la Campionatul National cel mai bun rezultat
    1.Balog Olimpiu CN jr.I A.l. disc 37.54 LT Carei Turcu
    2.Bereczki Evelin CN jr.II-i greutate 12.39 LT Carei Turcu
    3.Domuţa Rareş CN jr.II-i heptatlon 2.848 LPS SM Achim
    4.Mărculescu Bianca CN jr.II-i pentatlon 1.325 LPS SM Achim
    5.Racolţa George CN jr.II A.l. disc 31.63 LT Carei Mărneanu
    6.Hasna Georgeta CN jr.II greutate 11.85 LT Carei Turcu
    Sportivi care au obtinut locul 6 la Campionatul National cel mai bun rezultat
    1.Kurti Krisztian CN jr.II-i heptatlon 3.212 LPS SM Achim
    Sportivi care au obtinut locul 5 la Campionatul National cel mai bun rezultat
    1. Borodi Ioana CN Ar.lg sen. suliţă 36.25 CS SM Achim
    CN Ar.lg.tin. suliţă 36.25 CS SM
    2. Majer Andrei CN jr.II A.l. suliţă 45.34 LPS-CS SM Macarie
    CN jr.II suliţă 45.37 LPS-CS SM
    Sportivi care au obtinut locul 4 la Campionatul National cel mai bun rezultat
    1.Corondan Gheorghe CN tin. decatlon 4.687 CS Achim
    2.Vădan Laurenţiu CN jr.I heptatlon 3.900 LPS-CS SM Achim
    3.Pereni Cintya CN jr.II disc 32.13 LPS-CS SM Macarie
    4.Vădan Andra CN jr.II heptatlon 3.539 LPS-CS SM Achim
    5.Kurti Kristoff CN C1 tetratlon 1.213 LPS SM Butean
    Sportivii medaliati la Campionatul National
    Medaliati cu bronz
    1.Dragoş Arnold CN jr.II înălţime LPS-CS Achim
    Medaliati cu argint
    1.Toth Tamas CN jr.II lungime LPS Glodean
    Medaliati cu aur la campionatul national
    1.Ţicle Denis CN jr.I A.l. suliţa 67.05 LT Carei Turcu
    2. Kadar George CN jr.II-i heptatlon 4.359 LPS-CS SM Macarie
    CN jr.II-i decatlon 5.382 LPS-CS SM
    3.Turcu Vlad CN jr.III A. suliţă 62.24 LT Carei Turcu
    CN jr.III suliţă 60.63 LT Carei Turcu
    ATLETUL ANULUI 2019
    Dublu campion național de juniori 2 la heptatlon și decatlon
    Vicecampion national de juniori 1 la heptatlon
    Locul 7 la Campionatele Balcanice de Cadeti in proba de saritura in inaltime.
    Kadar George LPS-CS Satu Mare, Antrenor: Macarie Horea



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img