More


    PROGRAMUL TRUPEI HARAG GYÖRGY A TEATRULUI DE NORD SATU MARE – LUNA IANUARIE

    =

    3.I, vineri, ora 19.00 –  Bani din cer – abonament Ács Alajos – Teatrul de Nord Satu Mare, sala mare – spectacol titrat în limba română

    4.I, sâmbătă, ora 19.00 –  Bani din cer – abonament Diószeghy Iván – Teatrul de Nord Satu Mare, sala mare – spectacol titrat în limba română

    5.I, duminică, ora 19.00 –  Bani din cer – abonament Nyiredi Piroska – Teatrul de Nord Satu Mare, sala mare – spectacol titrat în limba română

    9.I, joi, ora 19.00 –  Bani din cer – spectacol cu intrare pe bilete – Teatrul de Nord Satu Mare, sala mare – spectacol titrat în limba română

    10.I, vineri, ora 19.00 –  Bani din cer – abonament Tarnói Emilia – Teatrul de Nord Satu Mare, sala mare – spectacol titrat în limba română

    11.I, sâmbătă, ora 19.00 –  Bani din cer – abonament Nagy Iza – Teatrul de Nord Satu Mare, sala mare – spectacol titrat în limba română

    12.I, duminică, ora 15.00 –  Bani din cer – abonament Vándor András – Teatrul de Nord Satu Mare, sala mare

    ora 19.00 –  Bani din cer – abonament Krémer Sándor – Teatrul de Nord Satu Mare, sala mare – spectacol titrat în limba română

    14.I, marți, ora 19.00 –  Bani din cer – abonament Németh László – Baia Mare

    15.I, miercuri, ora 17.00 – Bunica gangster – abonament Szigligeti Ede –  Casa de Cultură a Sindicatelor, sala mare

    16.I, joi, ora 17.00 – Bunica gangster – abonament Sepsy Károly –  Casa de Cultură a Sindicatelor, sala mare

    17.I, vineri, ora 19.00 –  Bani din cer – abonament Deésy Jenő – Teatrul de Nord Satu Mare, sala mare – spectacol titrat în limba română

    18.I, sâmbătă, ora 15.00 –  Săptămâna Culturii Maghiare – Deschidere, Casa Meșteșugarilor

    ora 17.00 – Slujbă maghiară – Oratoriu Rock – Teatrul de Nord Satu Mare, Săptămâna Culturii Maghiare

     

    19.I, duminică, ora 16.00 – Fii bun până la moarte – musical, spectacolul trupei din Mezőcsát în colaborare cu Teatrul Independent din Debrețin, Casa de Cultură a Sindicatelor, Săptămâna Culturii Maghiare

    ora 18.00 – Székely Csaba: Nu regret nimic, Tășnad

    ora 19.30 Csinszka – recital semnat de Mészáros Ibolya, sala studio Ács Alajos, Săptămâna Culturii Maghiare

    20.I, luni, ora 19.00 – Szabó Balázs și formația – concert, Filarmonica Dinu Lipatti, Săptămâna Culturii Maghiare

    21.I, marți, ora 19.00 – Ce înseamnă să fii liber? – recital László Zita și Hencz József, Filarmonica Dinu Lipatti, Săptămâna Culturii Maghiare

    22.I,  miercuri, ora 19.00 – Ezüstbojtár – spectacol mizical de PG Csoport, Teatrul de Nord Satu Mare

    23.I,  joi, ora 17.00 – Viscol de zăpadă, sau îți este ușor ție Szarvas Józsi (Teatrul Național din Budapesta), lansare de carte și spectacol de teatru, Casa Meșteșugarilor, Săptămâna Culturii Maghiare

    ora 19.00 – Pe piața clujeană – Casa Tradițiilor, spectacol dans de Ansamblul Național Maghiar de Stat și Teatrul Național de Dans, Teatrul de Nord Satu Mare, Săptămâna Culturii Maghiare

    24.I, vineri,  ora 19.00 Frank Wedekind: Deșteptarea primăverii, Oderheiu Secuiesc, Teatrul Tomcsa Sándor, MAFESZT

    ora 19.00 – Mesaj muzical – spectacol de Szvorák Katalin, Filarmonica Dinu Lipatti, Săptămâna Culturii Maghiare

    25.I, sâmbătă, ora 17.00 – Ádám și  Éva –recital de  Méhes Kati, Casa de Cultură a Sindicatelor, sala amfiteatru, Săptămâna Culturii Maghiare

    ora 19.00 – Parcă s-ar sfârși – spectacol semnat de trupa L’aer pour L’art, Casa de Cultură a Sindicatelor, Săptămâna Culturii Maghiare

    26.I, duminică, ora 18.00 – Psalmus Hungaricus – recital de Meister Éva, Casa Meșteșugarilor, Săptămâna Culturii Maghiare

    29.I, miercuri, ora 19.00 – Burundanga –  abonament spectacol opțional 1– Sala studio Ács Alajos

    30.I, joi, ora 19.00 – Burundanga –  abonament spectacol opțional 2– Sala studio Ács Alajos

    Teatrul își rezervă dreptul de a face modificări în programul stagiunii!



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img