Liga a 4-a / Unirea Tășnad câștigă amicalul cu Olimpia

=

Duminică, la Tășnad, am avut parte de un meci de verificare între două dintre echipele de liga a 4-a de top din județ.

Unirea a întâlnit Olimpia Satu Mare într-un joc care a coincis practic cu startul pregătirilor de iarnă pentru cele două echipe. Tășnădenii s-au impus cu 2-1 după un meci cu multe situații de poartă.

Caba a deschis scorul pentru galben-albaștri cu o execuție superbă de la marginea careului.
    Până la pauză, Bolba Mădălin a egalat din penalty, iar în repriza secundă golul victoriei a fost înscris de Silaghi din lovitură liberă.

Duminică, 2 februarie, la stadionul UNIREA, urmează un nou amical Tășnad- Olimpia Satu Mare, ora de disputare fiind anunțată zilele următoare.
    Pentru Olimpia au jucat: Duca , Caba, Filimon, Tursuc, Lung – Lakatos, Kovary, Vonet, Negrean – Pop, Grigoras. Au mai intrat Ursan, Sician, Chivari.