LISTA. Alți sătmăreni au CÂȘTIGAT invitații GRATUITE la concertul DIRECȚIEI 5. Esti și tu printre ei?

În această seară am desemnat, prin tragere la sorți, și ultimii câștigători ai invitațiilor gratuite la concertul susținut de Direcția 5 la Carei. Dacă inițial vorbeam despre 10 astfel de invitații, în cele din urmă am plusat și oferim 15 astfel de invitații gratuite.

Câștigătorii sunt:
Ralutzica Ciorba – https://www.facebook.com/ralutzica.ciorba
Mariana Rițiu – https://www.facebook.com/mariana.ritiu
Daniela Maria Marc –https://www.facebook.com/daniela.marc.7
Liliana Bobriuc – https://www.facebook.com/liliana.bobriuc
Nesu Diana – https://www.facebook.com/nesu.diana
Anca Potra –https://www.facebook.com/anca.potra.3
Jenica Pop – https://www.facebook.com/jenica.pop.90
Claudia Mureșan – https://www.facebook.com/claudia.muresan.10
Szekely Andrei –https://www.facebook.com/andrey24andrey28
Mirela Domuț – https://www.facebook.com/mirela.domut
Moldovan Diana – https://www.facebook.com/moldovan.diana.944
Violeta Veve –https://www.facebook.com/violeta.veve.5
Paula Samarghitan Martelli – https://www.facebook.com/profile.php?id=100015500536309
Anghelus Lenuta Mirela – https://www.facebook.com/anghelus.lenutamirela
Pacurar Stelian – https://www.facebook.com/pacurar.stelian.9

Invitațiile pot fi ridicate doar în cursul zilelor de joi și vineri de la sediul Gazetei de Nord Vest, de pe strada Petofi Șandor nr. 4A din municipiul Satu Mare (ETAJUL UNU ȘI JUMĂTATE), între orele 8.00 și 15.00. 

Cei care nu se vor prezenta,vor pierde aceste invitații.

Cunoscuta trupă românească Direcția 5 va susține un super-concert la Carei. Evenimentul va avea loc la Teatrul Municipal Carei în data de 2 februarie, de la ora 18.30.

Trupa Direcția 5 vine la Carei la împlinirea a 30 de ani de activitate prezentând concertul având ca titlul sugestiv ”Povestea Noastră”.

“Avem de spus o poveste, povestea celor 30 de ani, a discurilor noastre, a cântecelor care au intrat în casele dumneavoastră și în viața voastră, povestea celor 30 de ani de satisfacții artistice și a celor 30 de ani norocoși, că muzica noastră v-a plăcut.

Vă mulțumim pentru tot și numele turneului nostru se leagă perfect cu titlul cântecului nostru: “POVESTEA NOASTRĂ”.

În acest turneu aducem pe scenă cântece care v-au bucurat în toți acești ani plus unele noi-nouțe, pe care, dacă avem noroc, le veți iubi. Semnează: Direcția 5.”

În cadrul acestui concert, artiștii de la Direcția 5 vor interpretat atât piese mai vechi, deja consacrate, cât și piese mai nou, chiar de pe ultimul lor album.

Bilete se găsesc atât on-line pe în rețeaua iabilet.ro, la

https://www.iabilet.ro/bilete-carei-concert-directia-5-povestea-noastra-49107/

cât și în format fizic la Teatrul Municipal Carei.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Citește și...

DECIZIE. Se reiau LUCRĂRILE pe rețeaua de DRUMURI județene! Pe ce TRONSOANE se lucrează

La o scurtă vizită pe teren, astăzi, 27 martie, se poate observa că se efectuează mai multe tipuri de lucrări pe rețeaua de drumuri...

LIBER peste GRANIȚA cu Ungaria. Cine ARE VOIE să treacă în AMBELE SENSURI

S-a dat liber la granițacu Ungaria dar numai pentru o anumită categorie de oameni. Autorităţile de frontieră din România şi Ungaria au decis ca începând...

ÎNGRIJORARE. Peste 200 de sătmăreni, ÎN CARANTINĂ. Circa 3.260, la IZOLARE

În județul Satu Mare, astăzi, 27 martie, se află în carantină 202 persoane, iar în autoizolare la domiciliu 3259 persoane. La nivelul judetului nostru au...

NESIMȚIRE. Dosare PENALE în ȚARA OAȘULUI. Pentru doi tineri INCONȘTIENȚI și cu OBRAZ GROS

La data de 26 martie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Negrești Oaș au identificat doi tineri, de 24, respectiv 28 de ani, ambii din...

BREAKING NEWS. Oșanul diagnosticat cu CORONAVIRUS a fost VINDECAT. A fost EXTERNAT

Singurul sătmărean confirmat până astăzi cu coronavirus s-a vindecat. Este vorba despre bărbatul în vârstă de 46 de ani din Țara Oașului. Bărbatul a fost...