Adi Rus se impune în duelul sătmărenilor…

=

Székesfehérvár 2020606 MOL Fehérvár Kisvárda Master NB1 labdarúgás foto:Tumbász Hédi TUM Nemzeti Sport

Formația MOL Fehérvár a câștigat cu scorul de 2-0 meciul disputat în compania echipei Kisvárda, sâmbătă seara, în runda cu numărul 27 din campionatul de fotbal al Ungariei.

Loic Nego (16) și Nemanja Nikolics (87) au marcat golurile învingătorilor.
    Sătmăreanul Adrian Rus a fost titular la gazde și a fost înlocuit în minutul 73 al întâlnirii. Un alt fundaş sătmărean, Cornel Ene, a fost integralist la oaspeți, Claudiu Bumba a jucat până în minutul 59, iar portarul Mihai Mincă a fost rezervă la Kisvarda.

MOL FEHÉRVÁR FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 2–0 (1–0)

Spectatori: 1325
    FEHÉRVÁR: Kovácsik – Rus (Hangya, 73.), Muszliu, Vinícius, Stopira – Pátkai M., Nyári (Elek Á., 62.) – Nego (Kovács I., 84.), Houri (Bamgboye, 62.), Petrjak (Hodzic, 62.) – Nikolics. Antrenor: Joan Carrillo.
    KISVÁRDA: Dombó – Melnik (Gosztonyi, 59.), Ene, Rubus, Baranyai Á. – Lucas (Sassá, 83.), Karaszjuk – Hej, Cukalasz (Tischler, 59.), Bumba (Kovácsréti, 59.) – Viana (Jelena, 59.). Antrenor: Bódog Tamás.
    Sâmbătă s-au mai jucat partidele: Mezőkövesd – Paks 0-2 și Újpest- Honved 1-0, iar vineri s-a disputat jocul Debrecen – Kaposvár 1-1. De asemenea, duminică au fost programate ultimele două meciuri ale rundei cu numărul 27:
    Zalaegerszeg – Puskás Akadémia 2-0
    Ferencváros – Diósgyőri 3-0
    (FOTO: MOL Fehervar | Nemzeti Sport.)