Tincu, autogol în meciul “erorilor”

Poli Iaşi şi Sepsi s-au întâlnit în etapa cu numărul 8 din play-out-ul din Casa Liga 1. Meciul a fost unul destul de interesant , în care s-au marcat patru goluri. Scorul după 90 de minute a fost 3-1.
    Moldovenii au deschis scorul în minutul 25, prin Luckassen, care a profitat de o gafă uriaşă a portarului Niczuly. Oaspeţii s-au trezit destul de repede şi au egalat în minutul 43, prin Fulop, care a marcat cu o lovitură de cap. În partea secundă s-au mai marcat două goluri, ambele în avantajul trupei antrenate de Mircea Rednic. Poli Iaşi a revenit în avantaj în minutul 50, după un autogol al fundașului sătmărean Răzvan Tincu, şi a închis tabela 15 minute mai târziu, în minutul 65.
    Astfel Sepsi pierde la Iași după un meci în care le-a făcut practic gazdelor cadou primele două reușite…
    Iaşiul avea neapărată nevoie de victorie pentru a scăpa de pericolul locurilor retrogradabile. A obţinut cele trei puncte, iar acum a urcat pe locul 5 în play-out, cu 21 de puncte. De partea cealaltă, Sepsi a rămas la cota 24 şi este cu o poziţie mai sus, pe 4.
    Grozavu: ”Nu exista respect pentru fotbal”
    Infrangerea de la Iasi l-a scos din minti pe Leo Grozavu, antrenorul echipei Sepsi Sf.Gheorghe.
    ”Mi-e rusine efectiv de modul in care ne-am prezentat, pentru ca adversarii nostri nu trasesera niciun sut la poarta si dadusera doua goluri. Inadmisibil”, a tunat Grozavu dupa infrangerea de la Iasi.
    ”Imi vine sa intru in pamant, mi-e rusine pentru oamenii care sunt alaturi de noi, pentru suporterii de acasa, pentru conducerea noastra care ne plateste, ne asigura toate conditiile. Suntem intr-un mare pericol, dar n-avem ce face, trebuie sa ridicam capul si sa mergem mai departe”, a adaugat Grozavu.
    Tehnicianul lui Sepsi a acuzat si programarea la ora 13.
    ”Nu exista respect pentru fotbal. Se joaca pe o caldura insuportabila la ora 13 cand altii sunt la masa de pranz”, a mai spus Grozavu.
    Sepsi a fost invinsa de Poli Iasi, cu 3-1, intr-un meci din etapa a 8-a in playout.