More


    CSM SATU MARE ÎN SERIA A 10-A A LIGII A 3-A! PRIMUL MECI, ACASĂ CU GLORIA BISTRIȚA PE 12 SEPTEMBRIE!

    =

    FRF a anunțat azi componența seriilor Ligii a 3-a în sezonul 2020-2021.

    CSM Satu Mare face parte din seria a 10-a alături de ACS FC Someşul Dej,  CS Progresul Şomcuţa Mare,  CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei, ACS CAO 1910 Oradea, CS Minaur Baia Mare,CS Luceafărul Oradea,  CSC Sânmartin, ACS Unu Fotbal Club Gloria,  SCM Zalău.

    Conform tragerii la sorți  de la Casa Fotbalului, CSM SATU MARE a avut numărul 2 pe tabela Berger și va juca în runda inaugurală, acasă, cu Gloria Bistrița ( nr 9).

    Iată programul turului pentru CSM Satu Mare:

    Etapa 1- acasă cu Gloria Bistrița

    Etapa 2-deplasare la Sportul Șimleu

    Etapa a 3-a: acasă cu CSC Sânmartin

    Etapa a 4-a: acasă cu Progresul Șomcuta Mare

    Etapa a 5-a: deplasare la CAO Oradea

    Etapa a 6-a: acasă cu Someșul Dej

    Etapa a 7-a: deplasare la Luceafărul Oradea

    Etapa a 8-a: acasă cu SCM Zalău

    Etapa a 9-a : deplasare la Minaur Baia Mare.

    Campionatul va începe pe 11 septembrie.

    Victorie în amicalul cu Minaur Baia Mare

    CSM Satu Mare a disputant un meci test miercuri după amiază pe teren propriu în compania colegilor de serie de la Minaur Baia Mare. Sătmărenii s-au impus cu 1-0 prin golul marcat de Chitaș în minutul 51.

    De menționat că juniorul Luca Tincău a evoluat în acest amical pentru Baia Mare dar apoi a semnat prelungirea contractului cu…CSM Satu Mare!

    Selecție la copii și juniori

    CSM SATU-MARE  organizează înscrieri pentru formarea grupelor de copii și juniori  a secției de fotbal ,pentru grupele de vîrstă  2006 – 2007 , 2008 – 2009 , 2010 – 2011 – 2012 .

    Precizăm ,că CSM SATU-MARE  asigură GRATUIT pregătirea sportivilor legitimați  la clubul nostru,precum și  participarea gratuită atît la competițiile oficiale cît și la competițiile amicale sau de pregătire.

    De asemenea CSM SATU-MARE  asigură GRATUIT  baza de antrenament ,echipamentele și materialele necesare pregătirii acestui sport avînd ca obiectiv principal ,realizarea de performanțe sportive.

    Persoanele interesate  să participe și să facă performanță în acest sport se pot înscrie la numărul de telefon:

    – 0749.466912 / Paul Levente ,grupa 2006-2007

    – 0721.615666 / Csik Tiberiu , grupa 2008-2009

    – 0742.990029 / Dragomir Ion , grupa 2010-2011-2012

    Programul turului Ligii a 3-a, seria a 10-a

    Etapa 1

    CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI – CSC SÂNMARTIN

    CSM SATU MARE – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA

    CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE – CS MINAUR BAIA MARE

    ACS CAO 1910 ORADEA – SCM ZALĂU

    ACS FC SOMEŞUL DEJ – CS LUCEAFĂRUL ORADEA

    Etapa 2

    CSC SÂNMARTIN – CS LUCEAFĂRUL ORADEA

    SCM ZALĂU – ACS FC SOMEŞUL DEJ

    CS MINAUR BAIA MARE – ACS CAO 1910 ORADEA

    ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE

    CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI – CSM SATU MARE

    Etapa 3

    CSM SATU MARE – CSC SÂNMARTIN

    CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE – CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI

    ACS CAO 1910 ORADEA – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA

    ACS FC SOMEŞUL DEJ – CS MINAUR BAIA MARE

    CS LUCEAFĂRUL ORADEA – SCM ZALĂU

    Etapa 4

    CSC SÂNMARTIN – SCM ZALĂU

    CS MINAUR BAIA MARE – CS LUCEAFĂRUL ORADEA

    ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – ACS FC SOMEŞUL DEJ

    CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI – ACS CAO 1910 ORADEA

    CSM SATU MARE – CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE

    Etapa 5

    CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE – CSC SÂNMARTIN

    ACS CAO 1910 ORADEA – CSM SATU MARE

    ACS FC SOMEŞUL DEJ – CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI

    CS LUCEAFĂRUL ORADEA – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA

    SCM ZALĂU – CS MINAUR BAIA MARE

    Etapa 6

    CSC SÂNMARTIN – CS MINAUR BAIA MARE

    ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – SCM ZALĂU

    CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI – CS LUCEAFĂRUL ORADEA

    CSM SATU MARE – ACS FC SOMEŞUL DEJ

    CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE – ACS CAO 1910 ORADEA

    Etapa 7

    ACS CAO 1910 ORADEA – CSC SÂNMARTIN

    ACS FC SOMEŞUL DEJ – CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE

    CS LUCEAFĂRUL ORADEA – CSM SATU MARE

    SCM ZALĂU – CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI

    CS MINAUR BAIA MARE – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA

    Etapa 8

    CSC SÂNMARTIN – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA

    CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI – CS MINAUR BAIA MARE

    CSM SATU MARE – SCM ZALĂU

    CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE – CS LUCEAFĂRUL ORADEA

    ACS CAO 1910 ORADEA – ACS FC SOMEŞUL DEJ

    Etapa 9

    ACS FC SOMEŞUL DEJ – CSC SÂNMARTIN

    CS LUCEAFĂRUL ORADEA – ACS CAO 1910 ORADEA

    SCM ZALĂU – CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE

    CS MINAUR BAIA MARE – CSM SATU MARE

    ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img