More


    S-a stabilit programul noului sezon din Liga a 4-a Elite

    =

    Comisia de Competiţii a AJF Satu Mare a stabilit formatul seriilor, respectiv programul meciurilor Ligii a IV-a ELITE – Seria A şi Seria B. S-a folosit Tabela Berger nr. 2 (12 echipe).

    Vom avea o serie A interesantă cu Olimpia Satu Mare, Talna Orașu Nou, Micula sau Dorolț printre favourite la podium. În seria B se anunță un nou duel Victoria carei-AS Căpleni , doar că acum printre pretendentele la podium le vom mai avea cu siguranță și pe Unirea Tășnad și Crasna Moftin.

    Data la care se vor desfăşura jocurile primei etape va fi comunicată ulterior, în timp util.

    Iată componența celor două serii și programul turului:

    Liga a IV-a ELITE –
    SERIA A

    1 Talna Oraşu Nou
    2 Victoria Apa
    3 Energia Negreşti Oaş
    4 Speranţa Halmeu
    5 Dacia Medieşu Aurit
    6 Turul Micula
    7 Unirea Păuleşti
    8 Ştiinţa Beltiug
    9 Luceafărul Decebal
    10 Olimpia MCMXXI
    11 Recolta Dorolţ
    12 Voinţa Turţ

    Etapa 1
    Talna Oraşu Nou – Victoria Apa
    Energia Negreşti Oaş – Speranţa Halmeu
    Dacia Medieşu Aurit – Turul Micula
    Unirea Păuleşti – Ştiinţa Beltiug
    Luceafărul Decebal – Olimpia MCMXXI
    Recolta Dorolţ – Voinţa Turţ

    Etapa a 2-a
    Voinţa Turţ – Energia Negreşti Oaş
    Victoria Apa – Recolta Dorolţ
    Speranţa Halmeu – Talna Oraşu Nou
    Turul Micula – Luceafărul Decebal
    Ştiinţa Beltiug – Dacia Medieşu Aurit
    Olimpia MCMXXI – Unirea Păuleşti

    Etapa a 3-a
    Recolta Dorolţ – Olimpia MCMXXI
    Turul Micula – Voinţa Turţ
    Unirea Păuleşti – Energia Negreşti Oaş
    Talna Oraşu Nou – Ştiinţa Beltiug
    Speranţa Halmeu – Victoria Apa
    Dacia Medieşu Aurit – Luceafărul Decebal

    Etapa a 4-a
    Dacia Medieşu Aurit – Speranţa Halmeu
    Ştiinţa Beltiug – Victoria Apa
    Luceafărul Decebal – Talna Oraşu Nou
    Energia Negreşti Oaş – Olimpia MCMXXI
    Recolta Dorolţ – Turul Micula
    Voinţa Turţ – Unirea Păuleşti

    Etapa a 5-a
    Victoria Apa – Energia Negreşti Oaş
    Olimpia MCMXXI – Dacia Medieşu Aurit
    Turul Micula – Unirea Păuleşti
    Talna Oraşu Nou – Voinţa Turţ
    Ştiinţa Beltiug – Speranţa Halmeu
    Luceafărul Decebal – Recolta Dorolţ

    Etapa a 6-a
    Unirea Păuleşti – Recolta Dorolţ
    Energia Negreşti Oaş – Ştiinţa Beltiug
    Victoria Apa – Voinţa Turţ
    Speranţa Halmeul – Luceafărul Decebal
    Turul Micula – Olimpia MCMXXI
    Talna Oraşu Nou – Dacia Medieşu Aurit

    Etapa a 7-a
    Voinţa Turţ – Luceafărul Decebal
    Olimpia MCMXXI – Victoria Apa
    Ştiinţa Beltiug – Turul Micula
    Dacia Medieşu Aurit – Energia Negreşti Oaş
    Unirea Păuleşti – Talna Oraşu Nou
    Recolta Dorolţ – Speranţa Halmeu

    Etapa a 8-a
    Olimpia MCMXXI – Ştiinţa Beltiug
    Talna Oraşu Nou – Recolta Dorolţ
    Dacia Medieşu Aurit – Voinţa Turţ
    Speranţa Halmeu – Unirea Păuleşti
    Victoria Apa – Turul Micula
    Luceafărul Decebal – Energia Negreşti Oaş

    Etapa a 9-a
    Turul Micula – Speranţa Halmeu
    Unirea Păuleşti – Victoria Apa
    Energia Negreşti Oaş – Talna Oraşu Nou
    Recolta Dorolţ – Dacia Medieşu Aurit
    Luceafărul Decebal – Ştiinţa Beltiug
    Voinţa Turţ – Olimpia MCMXXI

    Etapa a 10-a
    Talna Oraşu Nou – Turul Micula
    Speranţa Halmeu – Olimpia MCMXXI
    Victoria Apa – Dacia Medieşu Aurit
    Ştiinţa Beltiug – Voinţa Turţ
    Energia Negreşti Oaş – Recolta Dorolţ
    Unirea Păuleşti – Luceafărul Decebal

    Etapa a 11-a
    Recolta Dorolţ – Ştiinţa Beltiug
    Turul Micula – Energia Negreşti Oaş
    Voinţa Turţ – Speranţa Halmeu
    Luceafărul Decebal – Victoria Apa
    Dacia Medieşu Aurit – Unirea Păuleşti
    Olimpia MCMXXI – Talna Oraşu Nou


    Liga a IV-a ELITE –
    SERIA B

    1 AS Căpleni
    2 Recolta Sanislău
    3 Stăruinţa Berveni
    4 Real Andrid
    5 Crasna Moftinu Mic
    6 Voinţa Doba
    7 CSM Victoria Carei
    8 Viitorul Lucăceni
    9 Unirea Tăşnad
    10 Schwaben Kalmandi Cămin
    11 Frohlich Foieni
    12 Fortuna Căpleni

     

    Etapa 1
    AS Căpleni – Recolta Sanislău
    Stăruinţa Berveni – Real Andrid
    Crasna Moftinu Mic – Voinţa Doba
    CSM Victoria Carei – Viitorul Lucăceni
    Unirea Tăşnad – Schwaben Cămin (t. Cămin)
    Frohlich Foieni – Fortuna Căpleni

    Etapa a 2-a
    Fortuna Căpleni – Stăruinţa Berveni
    Recolta Sanislău – Frohlich Foieni
    Real Andrid – AS Căpleni
    Voinţa Doba – Unirea Tăşnad
    Viitorul Lucăceni – Crasna Moftinu Mic
    Schwaben Cămin – CSM Victoria Carei

    Etapa a 3-a
    Frohlich Foieni – Schwaben Cămin
    Voinţa Doba – Fortuna Căpleni
    CSM Victoria Carei – Stăruinţa Berveni
    AS Căpleni – Viitorul Lucăceni
    Real Andrid – Recolta Sanislău
    Crasna Moftinu Mic – Unirea Tăşnad

    Etapa a 4-a
    Crasna Moftinu Mic – Real Andrid
    Viitorul Lucăceni – Recolta Sanislău
    Unirea Tăşnad – AS Căpleni
    Stăruinţa Berveni – Schwaben Cămin
    Frohlich Foieni – Voinţa Doba
    Fortuna Căpleni – CSM Victoria Carei

    Etapa a 5-a
    Recolta Sanislău – Stăruinţa Berveni
    Schwaben Cămin – Crasna Moftinu Mic
    Voinţa Doba – CSM Victoria Carei
    AS Căpleni – Fortuna Căpleni
    Viitorul Lucăceni – Real Andrid
    Unirea Tăşnad – Frohlich Foieni

    Etapa a 6-a
    CSM Victoria Carei – Frohlich Foieni
    Stăruinţa Berveni – Viitorul Lucăceni
    Recolta Sanislău – Fortuna Căpleni
    Real Andrid – Unirea Tăşnad
    Voinţa Doba – Schwaben Cămin
    AS Căpleni – Crasna Moftinu Mic

    Etapa a 7-a
    Fortuna Căpleni – Unirea Tăşnad
    Schwaben Cămin – Recolta Sanislău
    Viitorul Lucăceni – Voinţa Doba
    Crasna Moftinu Mic – Stăruinţa Berveni
    CSM Victoria Carei – AS Căpleni
    Frohlich Foieni – Real Andrid

    Etapa a 8-a
    Schwaben Cămin – Viitorul Lucăceni
    AS Căpleni – Frohlich Foieni
    Crasna Moftinu Mic – Fortuna Căpleni
    Real Andrid – CSM Victoria Carei
    Recolta Sanislău – Voinţa Doba
    Unirea Tăşnad – Stăruinţa Berveni

    Etapa a 9-a
    Voinţa Doba – Real Andrid
    CSM Victoria Carei – Recolta Sanislău
    Stăruinţa Berveni – AS Căpleni
    Frohlich Foieni – Crasna Moftinu Mic
    Viitorul Lucăceni – Unirea Tăşnad
    Fortuna Căpleni – Schwaben Cămin

    Etapa a 10-a
    AS Căpleni – Voinţa Doba
    Real Andrid – Schwaben Cămin
    Recolta Sanislău – Crasna Moftinu Mic
    Viitorul Lucăceni – Fortuna Căpleni
    Stăruinţa Berveni – Frohlich Foieni
    CSM Victoria Carei – Unirea Tăşnad

    Etapa a 11-a
    Frohlich Foieni – Viitorul Lucăceni
    Voinţa Doba – Stăruinţa Berveni
    Fortuna Căpleni – Real Andrid
    Unirea Tăşnad – Recolta Sanislău
    Crasna Moftinu Mic – CSM Victoria Carei
    Schwaben Cămin – AS Căpleni



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img