More


    Samel Lorand  de la CSM Satu Mare, bronz la Naíțonalele de seniori

    - Advertisement -

    U CSM Cluj Dinamo şi CSM Piteşti, primele în clasamentele pe medalii la Naţionale

    U CSM Cluj Dinamo a ocupat primul loc în clasamentul general pe medalii la individual, la Campionatele Naţionale de judo, desfăşurate sâmbătă şi duminică în Poiana Braşov.

    U CSM Cluj Dinamo a totalizat 3 medalii de aur, 2 de argint, 2 de bronz, fiind urmată de CSM Piteşti (2-2-2) şi de CSM Miercurea Ciuc (2 aur, 1 argint), potrivit site-ului Federaţiei Române de Judo.

    De la CSM Satu Mare , Samel Lorand a obținut cel mai bun rezultat. Acesta a terminat pe locul trei la catehgoria +100kg.

    ”Este o performanță bună dacă ținem cont de condițiile în care s-a desfățșurat competiția. În plus am fost anunțați târziu de organizarea Naționalelor. Suntem bucuroși că iară este al 20 lea an consecutive în care luăm medalie la Naționalele de seniori!” spune antrenorul Terely Mihai.

    La echipe, U CSM Cluj Dinamo s-a impus la feminin, urmată de CSM Piteşti, CS Rapid Bucureşti şi SCM Deva A (la egalitate pe locul al treilea). La masculin, CSM Piteşti a ocupat prima poziţie, urmată de CSM Miercurea Ciuc, în timp ce treapta a treia a podiumului a fost împărţită de CS Politehnica Iaşi şi U CSM Cluj Dinamo.

    La competiţie au participat aproximativ 100 de judoka şi 9 echipe (4 la masculin şi 5 la feminin).

    Loturile naţionale de judo au fost afectate de un focar de coronavirus săptămâna aceasta, FRJ anunţând 22 de cazuri pozitive, 19 la băieţi (Braşov) şi 3 fete (Cluj-Napoca).

    Podiumurile pe categorii:

    Masculin

    cat. 60 kg

    1. Lehel Orban (CSM Miercurea Ciuc)
    2. Valentin Daniel Tănase (CSM Bucureşti)
    3. Eusebio Drăgotescu (CS Universitatea Craiova)
    4. Robert Alexandru Matei (LPS CSM 2007 Focşani)

    cat. 66 kg

    1. Alin Albu (CSM Piteşti)
    2. Emil Nicuşor Neagu (LPS CSM 2007 Focşani)
    3. Marius Viorel Colţ (CSM CFR CSŞ Ploieşti)
    4. Petr Zhukov (U CSM Cluj Dinamo)

     

    cat. 73 kg

    1. Laszlo David (SC Miercurea Ciuc)
    2. Robert Florian Papp (CSM Miercurea Ciuc)
    3. Gheorghe Blănaru (CS Universitar Piteşti)
    4. Ionuţ Mihai Nicola Constantin (CSM CFR CSŞ Ploieşti)

     

    cat. 81 kg

    1. David Mitran (CS Universitatea Craiova)
    2. Elemer Szocs (SC Miercurea Ciuc)
    3. Andrei Stoica (CSA Steaua Bucureşti)
    4. Cosmin Bucătaru (CS Politehnica Iaşi)

     

    cat. 90 kg

    1. Cristian Bodârlău (CSA Steaua Bucureşti)
    2. Hunor Ferencz Kocsis (SC Miercurea Ciuc)
    3. Andrei Cosmin Guşă (CSM Oradea)

     

    cat. 100 kg

    1. Botond KOncz (CSM Miercurea Ciuc)
    2. Adrian-Viorel Moldoveanu (CS Rapid Bucureşti)

     

    cat. +100 kg

    1. Daniel Natea (CS Dinamo Bucureşti)
    2. Vlăduţ George Simionescu (CS Politehnica Iaşi)
    3. Andrei Buda (CS Universitatea Arad)

    3.Samel Lorand ( CSM Satu Mare)

    Feminin

    cat. 48 kg

    1. Ana Maria Sîrbu (CSM Piteşti)
    2. Giorgia Barbara Hagianu (CS Rapid Bucureşti)
    3. Laura Alesia Bogdan (SCM Deva)
    4. Roxana Haluş (CSM Bucureşti)

     

    cat. 52 kg

    1. Alexandra Paşca (CS Dinamo Bucureşti)
    2. Florina Bădiceanu (CSM PiteştiI
    3. Elena Diana Dinu (LPS CSM 2007 Focşani)

     

    cat. 57 kg

    1. Andreea Chiţu (CSA Steaua Bucureşti)
    2. Alexandra Pop (U CSM Cluj Dinamo)
    3. Diana Truică (CSM Piteşti)
    4. Denisa Aschiopoaie (U CSM Cluj Dinamo)

     

    cat. 63 kg

    1. Ştefania Dobre (U CSM Cluj Dinamo)
    2. Florentina Cornelia Ivănescu (CSM Piteşti)
    3. Olga Severin (SCM Deva)
    4. Otilia Georgiana Preda (CSM Piteşti)

     

    cat. 70 kg

    1. Serafima Moscalu (U CSM Cluj Dinamo)
    2. Andreea Stan (LPS CSU Craiova)
    3. Ionela Giorgiana Macovei (CS Rapid Bucureşti)
    4. Maria Francesca Corneliu (CSM Bucureşti)

     

    cat. 78 kg

    1. Cristina Sîrbuleţ (SCM Deva)
    2. Florisa Ileana Horvath (U CSM Cluj Dinamo)
    3. Nina Denisa Marin (CS Rapid Bucureşti)

     

    cat. +78 kg

    1. Alexandra Mazilu (U CSM Cluj Dinamo)
    2. Georgiana Miler (SCM Deva)
    3. Beata Kabat (CSM Arad)
    4. Alina Jorovlea (SCM Deva)


    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img