More


    Cupa Romaniei / Dueluri interesante în turul 4!

    =

    Federația Română de Fotbal a stabilit programul celui de-al patrulea tur al fazei naționale a Cupei României, ediția 2020/2021. Partidele în care intră în competiție și celelelate 11 formații din Liga 2 au loc marți și miercuri, 20 și 21 octombrie, majoritatea de la ora 14:30.
    Cele 16 meciuri, câte sunt în total în această fază a competiției, au loc într-o singură manșă, eliminatorie, iar determinarea lor a fost făcută de Departamentul Competiții al FRF prin împerechere pe baza criteriului geografic, la latitudinea federalilor.
    În funcție de ce partide vor alege să transmită televiziunile deținătoare de drepturi TV, acele jocuri vor fi mutate să se desfășoare la alte ore.
    În turul 4 al Cupei României intră toate echipele din Liga 2. În total sunt 16 meciuri
    Din turul 3 au intrat în competiție și zece echipe care activează acum în campionatul Ligii 2, dintre acestea au fost eliminate Unirea Slobozia, Aerostar Bacău, CSM Reșița și Pandurii Târgu Jiu, în timp ce mai departe au mers FK Csikszereda, CSM Slatina, Concordia Chiajna, U Craiova 1948 SA, Fotbal Comuna Recea și Universitatea Cluj. Din turul 4 intră și restul celorlalte formații din Liga 2, 11 la număr.
    Astfel, în turul 4 vor juca cele 21 de echipe calificate din turul 3 și celelalte 11 formații care activează în Liga 2. În total vor fi 16 meciuri, dintre care în trei se întâlnesc direct echipe din eșalonul secund: Metaloglobus Bucureşti – Petrolul Ploieşti, Concordia Chiajna – CS Mioveni și CSM Slatina – Turris Oltul Turnu Măgurele.
    Rapid a fost pusă să joace cu Progresul Spartac, echipă care ieri i-a invins ”satelitul” cu 2-0, ”U” Cluj întâlnește Viitorul Șelimbăr, U Craiova 1948 SA va merge la ACSO Filiași, teren unde a jucat un meci pe teren propriu când era în Liga 3, iar ASU Poli o va întâlni pe CSC Ghiroda şi Giarmata Vii.
    ACS Recea, echipa la care activeaza si satmareanul Ciprian Brata va intalni pe CS Sanmartin. Meciul se va juca la Sanmartin. Reamintim ca formatia bihoreana a castigat ieri restanta de la Satu Mare, 1-0 cu CSM din seria a 10-a a Ligii a 3-a.
    În această fază a competiției sunt prezente 17 echipe din Liga 2 și 15 din Liga 3.

    Programul turului 4 al Cupei României:
    marți, 20 octombrie 2020, ora 14:30
    Viitorul Şelimbăr – Universitatea Cluj
    Dacia Unirea Brăila – SCM Gloria Buzău
    Progresul Spartac – Rapid
    ACSO Filiaşi – U Craiova 1948 SA

    miercuri, 21 octombrie 2020, ora 14:30
    CSC Sânmartin – Fotbal Comuna Recea
    Şoimii Lipova – Ripensia Timișoara
    Giarmata Vii – ASU Politehnica Timișoara
    SR Municipal Braşov – FK Csikszereda
    Şomuz Fălticeni – Ceahlăul Piatra Neamț
    Hușana Huși – CSM Focşani
    Axiopolis Cernavodă – Farul Constanţa
    Mostiştea Ulmu – Dunărea Călăraşi
    Metaloglobus Bucureşti – Petrolul Ploieşti
    Concordia Chiajna – CS Mioveni
    CSM Slatina – Turris Oltul Turnu Măgurele
    Viitorul Dăeşti – Viitorul Pandurii Târgu Jiu



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img