More

    Dans sportiv.Primăvară plină de competiții pentru Royal Dance Club

    Program încărcat pentru dansatorii sătmăreni de la Royal Dance Club. Aceștia au participat la două competiții puternice în zonă, respectiv la Cupa Dance With Atitude de la Cluj Napoca și la iDance Academy Festival de la Târgu Lăpuș.
    Elevii antrenorilor Ovidiu Ignat, Oana Bumba şi Horvath Mark au avut evoluții excelente și au urcat pe podium la ambele competiții la diferite categorii de vârstă și clasă.
    CUPA DANCE WITH
    ATTITUDE ediția a II – a
    Concurs Național de Dans Sportiv 23-24 Martie 2024
    Locația: Wonderland Resort – Cluj Napoca
    Categoria Precompetițional 3 dansuri, 8-9 ani :
    – perechea Dohi Armin Andrei și Câmpan Lara Maria – Locul 1.
    -perechea Bura Bogdan Cristian și Harkel Izabel – Locul 3.
    Categoria Precompetițional 3 dansuri, 12-15 ani :
    -perechea Marchiș Raul Victor și Florea Raissa – Locul 6.
    Categoria Precompetițional 2 dansuri, 8-9 ani :
    – perechea Dohi Armin Andrei și Câmpan Lara Maria – Locul 2.
    -perechea Bura Bogdan Cristian și Harkel Izabel – Locul 7.
    Categoria Precompetițional 2 dansuri, 12-15 ani :
    -perechea Marchiș Raul Victor și Florea Raissa – Locul 3.
    Categoria Open Standard, Senior:
    -perechea Kocsis Radu Nicolae și Dobra Crina – Locul 2.
    Categoria Open Latino, 16-34 ani:
    Décsei Dávid József (ROYAL DANCE CLUB SATU MARE) și Kun Ariana (ATTITUDE CLUJ NAPOCA) Locul 4.
    Categoria Hobby 12-13 ani:
    – perechea Iepure Darius Ciprian și Iepure Amina , Locul 8.
    Categoria Hobby, 10-11 ani:
    – perechea Domuț Ianis și Hiri Lara, locul 11.
    – perechea Bura Vlad Luca și Steer Mara Ioana , Locul 16.
    Categoria Debutanți, Vals Lent, 8-9 ani:
    -perechea Bilanici Áron și Frenti Leah, Locul 7.
    Categoria Debutanți, Cha Cha, 8-9 ani:
    -perechea Bilanici Áron și Frenti Leah, Locul 9.
    Clasa E. 12-13 ani:
    -perechea Bocrici Alessio Mattia și Dragoș Daria, Locul 9.
    Clasa D, Standard 16-34 ani:
    -perechea Kocsis Radu Nicolae și Dobra Crina – Locul 7.
    Basic Standard, 16-34 ani:
    -perechea Kocsis Radu Nicolae și Dobra Crina – Locul 11
    Open Basic Latino, 12-13 ani:
    – perechea Iepure Darius Ciprian și Iepure Amina , Locul 6.
    IDANCE ACADEMY DANCE FESTIVAL
    06 APRILIE  2024 – TÂRGU LĂPUȘ
    Categoria Precompetițional 3 dansuri, 8-9 ani :
    -perechea Bura Bogdan Cristian și Harkel Izabel – Locul 1.
    Categoria Precompetițional 2 dansuri, 8-9 ani :
    -perechea Bura Bogdan Cristian și Harkel Izabel – Locul 1.
    Hobby 6-9 ani:
    – perechea Dohi Armin Andrei și Câmpan Lara Maria – Locul 2.
    Categoria Hobby 12-15 ani:
    – perechea Iepure Darius Ciprian și Iepure Amina , Locul 7.
    -perechea Marchiș Raul Victor și Florea Raissa – Locul 11.
    Categoria Hobby, 10-11 ani:
    – perechea Domuț Ianis și Hiri Lara, locul 1.
    – perechea Bura Vlad Luca și Steer Mara Ioana , Locul 6.
    Categoria Fete Solo Debutante, 8-9 ani:
    Vasiac Victoria, Locul 2.
    Pop Surya Maria, Locul 7.
    Mureșan Victoria Maria, Locul 10.
    Categoria Fete Solo Debutante, 4-7 ani:
    Vida Reghina Hanna, Locul 5.
    Categoria Fete Solo Debutante, 10-11 ani:
    Ciul Elissa, Locul 1.
    Eliza Medeea Reves, Locul 9.
    Categoria Fete Bronz, 10-11 ani:
    Coman Sofia Maria, Locul 6.
    Categoria Fete Argint, 12-15 ani:
    Monac Adnana Maria, Locul 1.
    Clasa E, 12-13 ani:
    -perechea Bocrici Alessio Mattia și Dragoș Daria, Locul 2.
    Perechile au fost antrenate  de  Ovidiu Ignat, Oana Bumba  și Horvath Mark.

    ȘTIRI RECENT ADĂUGATE