Liga a 3-a / Dublă Lemac pentru Sighet

Fostul atacant al Olimpiei, Denis Lemac a reușit o dublă sâmbătă în victoria clară obținută de echipa lui, CSM Sighet, scor 4-0 cu AFC Odorheiu Secuiesc. Lemac a marcat primul și ultimul gol al meciului în minutele 10 și 80. După patru etape CSM Sighet e pe doi în seria a 5-a cu 9 puncte, la un singur punct în spatele liderului, Luceafărul Oradea.

Mijlocașul Dan Gavrilescu a fost omul meciului în partida FC Zalău-Unirea Jucu , scor 1-3. Sălăjenii au deschis scorul în minutul 7 dar apoi Gavrilescu a scos un penalty și a dat două pase de gol coechipierilor, Unirea Jucu obținând o victorie meritată. Jucu e pe locul șapte cu șapte puncte.

La Sănătatea Cluj, fostul mijlocaș al Olimpiei de la începutul anilor 2000, Florin Dan, a marcat în succesul obținut de clujeni, 3-0 cu Csikszereda.