Victorie în faţa juniorilor

h

Ultimul meci al etapei a treia a Diviziei A la handbal masculin, seria B s-a jucat în Sala Ecaterina Both, unde CSM Satu Mare a întâlnit Centrul Naţional de Excelenţă Sighişoara.
    O victorie facilă a elevilor lui Nicolae Istrate care s-au impus la capătul celor 60 de minute de joc cu 45-37. După o primă repriză totuşi echilibrată, partea a doua a fost dominată de CSM care a bifat a doua victorie care duce echipa pe locul patru în clasament.
    Au marcat în această confruntare: Morar 9 goluri, Ungar, Rogoz, Alisie câte 8, Mateş şi Mureşan câe 4, Petruş 2, Vaştag şi Baros câte un gol. Între buturi Cioroiu a avut 9 intervenţii, iar Pogyină 3.
    – Poli II Timişoara a stat.
    În etapa a patra CSM va juca în deplasare la Academia Minaur Baia Mare, echipă aflată pe locul 3 în clasament şi care este neînvinsă în primele confruntări din serie.