Recolta Dorolţ rămâne singura echipă neînvinsă

doba1

După primele nouă etape disputate din Liga a IV-a Elite, Recolta Dorolţ rămâne singura formaţie neînvinsă. Deşi s-a impus cu emoţii, scor 2-1 cu Sportul Botiz, după ce oaspeţii au condus cu 1-0, jucătorii Recoltei menţin echipa pe primul loc.

Însă meciul etapei s-a jucat la Doba, acolo unde Voinţa din localitate a primit vizita Cetăţii din Ardud. S-a terminat 4-4, deşi în minutul 90 scorul era 3-3. Doba a marcat în minutul 90+2 pentru 4-3, dar Ciprian Chiriloaie, ajuns în toamnă la echipa din Ardud a egalat în minutul 90+4. Scor final 4-4, ca la teatru cum se spune.

Someşul Oar s-a impus la limită, 1-0 la Tăşnad, oaspeţii marcând în urma unei faze fixe. Talna Oraşu Nou s-a distrat cu Victoria din Carei, scor 5-0, la fel şi Crasna Moftinu Mic în deplasarea de la Ştiinţa Beltiug.

Meciul Viitorul Vetiş – Luceafărul Decebal a fost amânat. Sâmbătă, AJF Satu Mare a anunțat că, din cauza vremii nefavorabile și a terenului devenit impracticabil la Vetiș, meciul de duminică dintre Viitorul și Luceafărul Decebal a fost amânat. Iar miercuri se joacă meciul restanţă Luceafărul Decebal – Voinţa Doba. Iată rezultatele:

Recolta Dorolț – Sportul Botiz 2-1
Talna Orașu Nou –Victoria Carei 5-0
Voința Doba – Cetate Ardud 4-4
Unirea Tășnad – Somesul Oar 0-1
Ştiinţa Beltiug- Crasna Moftinu Mic 2-5