Royal Dance, în top la Timişoara Championship

dans

Royal Dance Club Satu Mare a participat la sfârşitul săptămânii trecute la Timişoara la concursul International de dans sportiv Timisoara Open Championship si la concursul national Cupa Baroque. La concursul International de dans sportiv au participat peste 500 de perechi din tara si strainatate. De remarcat că Otto Varga a fost director de concurs iar Ignat Ovidiu a fost invitat ca arbitru la aceasta competitie .

Perechile de la Royal Dance Club au avut o evolutie remarcabila in finala concursului international Open Championship concurand alaturi de perechi din Grecia ,Italia,Bulgaria,Ungaria, Serbia si Moldova. Perechea Mariţa Ciprian – Bumba Oana a terminat pe primul loc la Open Standard şi locul 5 la Open Latino vârsta 12-13 ani. A fost o revanşă deosebită pe care Oana şi Ciprian şi-au luat-o cei doi reuşind să învingă practice perechea campioană naţională, Petcu Andrei – Buzuleac Bianca şi perechea câştigătoare a Cupei României la această categorie Lupoaie Cosmin – Radu Maria Cristina. Cele două perechi au terminat pe locurile doi şi trei la Timişoara. La open latino varsta 6-11 ani, Toth Aramisz – Arnauţ Luana pereche mixtă Stephany Oradea /Royal Satu Mare a terminat pe primul loc. Opre Mihnea – Chereji Iulia locul 1 la Open Basic Standard şi locul 3 la Open Basic Latino vârsta 14-15 ani la Cupa Baroque ce a avut loc tot în cadrul Festivalului de dans de la Timişoara. Meritul aparţine atât sportivilor, părinţilor cât şi antrenorilor Ovidiu Ignat ,Otto Varga, Cordea Mikle Cristian şi Marius Iepure.