Cristian Szabo, bronz la C.N. de tineret

=

La Odorheiu Secuiesc s-au desfăşurat în week-endul care s-a încheiat, întrecerile Campionatului Naţional de lupte tineret (U 23). Iar de la CS Satu Mare-Cetate Heracle Ardud, Cristian Szabo a reuşit un rezultat bun. Sportivul pregătit de Tudor Barbul s-a clasat pe locul trei şi a a cucerit astfel medalia de bronz.

Iar în Ucraina, la Mukacevo a avut loc sâmbătă un puternic turneu internaţional de lupte greco-romane. Sportivi din opt ţări au fost prezenţi pe saltele, printre care şi luptătorii de la CS Satu Mare-Cetate Heracle Ardud.

Doar doi dintre aceştia au urcat pe podium. Astfel, Raul Zarzu (29 kg) şi Ciprian Trofim (100 kg) au urcat pe ultima treaptă a podiumului, iar Rareş Mitran (69 kg) şi Matei Suciu (38 kg), s-au clasat pe cinci.