Denis Chivari a bifat toate minutele

=

Jucatorul Olimpiei, Denis Chivari a jucat toate minutele în meciurile pe care nationala României Under 19 le-a disputat la Oradea în cadrul grupei a XI-a de calificare la Turul de Elită pentru Euro 2016. Semn că mijlocașul sătmărean este un jucător de bază pentru selecționerul Andrei Spier.

România a pierdut marți ultimul joc din grupă, în care a întâlnit selecționata similară a Elveției. Chiar și așa, cu cele două victorii din primele două meciuri, România s-a calificat la Turul de Elită de pe locul 2. Chiar dacă a condus la pauză prin reușita lui Patrik Petre (min. 20), România a pierdut cu 3-1 după ce a încasat trei goluri de la Alpsoy (min. 54), Gjorgjev (min. 71) și Cani (penalty, min. 84).