Perechea Oana Bumba- Ciprian Marița, pe trei la Cupa Dance Art

=

dans

Royal Dance Club Satu Mare a participat în week-end la Targu Mures la concursul national de dans sportiv Cupa Dance Art ,editia a VII- a. Clubul de dans a fost reprezentat de perechea Marița Ciprian – Bumba Oana care a terminat pe locul 3 atât la Open Standard cât și la Open Latino la categoria 12-15 ani .Un rezultat remarcabil daca tinem cont ca au concurat la o categorie de varsta mai mare 14-15 ani si un antrenament bun inainte de concursul Austria Open Championships care va avea loc la Viena la finalul acestei săptămâni.

La concursul national de dans sportiv de la Târgu Mureș au participat peste 350 de perechi din tara iar Ignat Ovidiu a fost invitat ca arbitru la aceasta competitie.

Meritul apartine atat sportivilor cat si antrenorilor Ovidiu Ignat, Varga Otto, Cordea Mikle Cristian si Marius Iepure.