More


    AJF organizează un nou turneu de fotbal în sală

    - Advertisement -

    cupa-ajf

    Asociația Județeană de Fotbal Satu Mare organizează sâmbătă, 09 ianuarie 2016,CUPA AJF Satu Mare la fotbal in sală pentru Juniori născuți în anul 2000 sau mai tineri. La competiție au drept de participare juniorii născuți în anul 2000 sau mai tineri și se aplica Regulamentul FRF de organizare a Campionatului Național de Juniori A1 – faze superioare. Nu au drept de joc jucătorii născuți în anul 2000 care au viza FRF 2015 în carnetul de legitimare.

    La jocuri delegații echipelor se vor prezenta doar cu carnetul de legitimare (vizat de AJF și cu viza medicală). În caz de contestație se va prezenta ulterior și CI sau pașaportul în timp util.

    Se califică în fazele superioare primele două echipe din fiecare grupă + cele mai bine clasate 2 echipe de pe locul III. Programul meciurilor eliminatorii se va trage la sorți după criterii bine stabilite, acestea vor fi comunicate echipelor la prezentarea în sală, înaintea începerii jocurilor din fiecare grupă.

    Jocurile se vor desfășura in sala de sport Ecaterina Both din Satu Mare după următorul program:

    Grupa A: AS Livada, LPS Satu Mare II, Fortuna Căpleni, Speranța Bogdand;
    09.00: (A1) AS Livada – (A4) LPS Satu Mare
    09.25: (A2) Fortuna Căpleni – (A3) Speranța Bogdand
    09.50: (A4) LPS Satu Mare – (A3) Speranța Bogdand
    10.15: (A1) AS Livada – (A2) CAPLENI
    10.40: (A2) Fortuna Căpleni – (A4) LPS Satu Mare
    11.05: (A3) Speranța Bogdand – (A1) AS Livada
    Grupa B: Ugocea Porumbești, CSS Carei, Cetate 800 Ardud, Stăruința Berveni;
    11.30: (B1) Ugocea Porumbești – (B4) CSS Carei
    11.55: (B2) Cetate 800 Ardud – (B3) Stăruința Berveni
    12.20: (B4) CSS Carei – (B3) Stăruința Berveni
    12.45: (B1) Ugocea Porumbești – (B2) Cetate 800 Ardud
    13.10: (B2) Cetate 800 Ardud – (B4) CSS Carei
    13.35: (B3) Stăruința Berveni – (B1) Ugocea Porumbești
    Grupa C: LPS Satu Mare I, Victoria 2008 Carei, Schamagosch Ciumeşti, Olimpia Domănești;
    14.00: (C1) FC Olimpia Satu Mare – (C4) Olimpia Domănești
    14.25: (C2) Victoria 2008 Carei – (C3) Schamagosch Ciumeşti
    14.50: (C4) Olimpia Domănești– (C3) Schamagosch Ciumeşti
    15.15: (C1) FC Olimpia Satu Mare – (C2) Victoria 2008 Carei
    15.40: (C2) Victoria 2008 Carei – (C4) Olimpia Domănești
    16.05: (C3) Schamagosch Ciumeşti – (C1) FC Olimpia Satu Mare
    Sferturi de finală: 16.45; 17.10; 17.35; 18.00;
    Semifinale: 18.30; 19.00;
    Finala mică: 19.30
    Finala mare: 20.00
    Iată comisia de organizare:
    1. Mazilu Ovidiu
    2. Borz Ionel
    3. Altfater Robert
    4. Racolţa Vasile
    5. Brudasca Bogdan
    6. Szilagyi Ştefan
    Lotul de arbitri:
    1. Neichi Sergiu
    2. Kovacs Szabolcs
    3. Costea Danut
    4. Bathory Stefan
    5. Lukacs Levente
    6. Man Catalin
    7. Bogdan Razvan
    8. Rebegea Ciprian

    Regulamentul competiției poate fi consultat pe site-ul AJF Satu Mare.
    sursa www.frf-ajf.ro/satu-mareLiga a 2-a



    ULTIMELE ȘTIRI

    Latest Posts

    spot_img
    spot_img